Światowy Dzień Hamburgera już 28 maja! Pomysły na świętowanie z przyjaciółmi

Soczysty, aromatyczny, pełen pełnowartościowej wołowiny i zdrowych dodatków – prawdziwy burger to danie znane i cenione na całym świecie. Trudno się dziwić, że doczekał się swojego święta! Już 28 maja celebrujemy Światowy Dzień Hamburgera. Sprawdź, jak uczcić ten wyjątkowy dzień z rodziną i przyjaciółmi.

Krótka historia hamburgera

Jak powszechnie wiadomo, swoje korzenie burger ma w Stanach Zjednoczonych. Wywodzi się od hamburger steak, czyli befsztyka z siekanej wołowiny. Skąd zatem typowo niemiecka nazwa tej wyjątkowej kanapki? Pochodzi ona od imigrantów z Hamburga, którzy rozpowszechnili ją za Wielką Wodą. Choć po raz pierwszy hamburger miał pojawić się w restauracji w 1904 roku, wzmianki o serwowaniu kanapki z kotletem z mielonej wołowiny na statkach transatlantyckich Hamburg America Line pojawiły się już w XIX wieku.

Z czasem aromatyczne burgery zyskały popularność w całej Europie, a także na innych kontynentach. Ta niezwykła kanapka doczekała się też swojego święta. Dnia 28 maja obchodzimy Światowy Dzień Hamburgera – święto, którego zdecydowanie nie można przegapić.

Jak obchodzić Światowy Dzień Hamburgera – w restauracji

Jeśli preferujesz świętowanie szczególnych dni w stylowych restauracjach, koniecznie odwiedź Pasibusa. To raczej lokal w luźnym stylu, z wyjątkowym klimatem, jednak zdecydowanie sprawdzi się na Światowy Dzień Hamburgera! Przede wszystkim znajdziesz tam prawdziwe burgery Wrocław – przyrządzone według unikalnej receptury, ze świeżymi dodatkami i przede wszystkim z wysokiej jakości wołowiną.

Burgery to doskonały pomysł nie tylko na wieczór z przyjaciółmi, ale też na rodzinny obiad. Choć powszechnie uznawane za fast food, prawdziwe burgery są pełnowartościowym, zdrowym daniem, bogatym w cenne składniki odżywcze. W menu znajdą coś dla siebie zarówno dorośli, jak i dzieci. Weganie natomiast ze smakiem zjedzą burgera z zamiennikiem mięsa.

Jak obchodzić Światowy Dzień Hamburgera – w domu

Światowy Dzień Burgera można też oczywiście obchodzić w domu. Przyrządzenie pysznych hamburgerów to doskonały pomysł na wspólnie spędzony czas! Idealnie, gdy masz do dyspozycji świeże powietrze i grilla. Mięso na burgery najlepiej bowiem smakuje grillowane. Jeśli nie, sprawdzi się grillowa, a nawet zwykła patelnia.

Ważne, by przyrządzić burgery według unikalnej receptury. Zamiast gotowych kotletów zaopatrz się więc w świeżo zmielone mięso wołowe. Wbrew pozorom nie trzeba wiele, by dobrze je przyprawić – wystarczy sól i pieprz. Postaraj się o wiele kolorowych, zróżnicowanych dodatków – warzyw, kiełków, a nawet owoców i grzybów. Nie zapomnij o serze oraz sosach i dressingach. Wspólne gotowanie okaże się świetną zabawą, okazją do rozmów i spędzenia czasu w najlepszym możliwym gronie.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się spędzić 28 maja, nie zapomnij o dniu hamburgera! Nawet jeśli jesteś nie diecie, to niebywała okazja, by nieco poluzować sztywny jadłospis i pozwolić sobie na zdrowego burgera z wysokiej jakości składników!