Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Cały rok na wakacjach – mieszkanie w Trójmieście

Trójmiasto to jeden z popularniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. Może się wydawać, że nadmorskie miejscowości popularnością wśród turystów cieszą się tylko latem, kiedy przyciąga ich woda Bałtyku i piaszczyste plaże. Okazuje się, że również poza sezonem wakacyjnym w Trójmieście dzieje się całkiem sporo.

Trójmiasto atrakcyjne również zimą

Nie ulega wątpliwości, że Gdynia, Gdańsk i Sopot są atrakcyjne turystycznie także zimą, choć oczywiście poza sezonem turystów jest tutaj mniej niż latem. Wciąż to jednak ciekawy kierunek na krótki weekendowy wypad, a więc możemy mieć wrażenie, że na wakacjach jesteśmy tutaj przez cały rok. Dobrym tego przykładem jest sopockie molo, które nie pustoszeje nawet przy skrajnie niskich temperaturach. Mieszkańcy i turyści przychodzą tutaj regularnie, aby obserwować i podziwiać fale rozbijające się o słupy. W takiej scenerii niezwykle wygląda również zachód słońca. Pamiętajmy przy tym, że zimowe spacery po nieco opustoszałych plażach są bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Jeśli nawet nie jesteśmy zapaleńcami coraz popularniejszego tutaj morsowania, wystarczy, że będziemy regularnie przechadzać się po plażach i wdychać rześkie powietrze nasycone jodem.

W Gdańsku możemy podziwiać zabytki, które na każdym kroku przypominają o ważnych dla lokalnej społeczności branżach: żegludze, rybołówstwie czy szkutnictwie. Wystarczy w tym celu udać się do Narodowego Muzeum Morskiego. Za obowiązek turyści stawiają sobie również zwiedzenie bazyliki konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Popularne są też Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej. Ciekawie poza sezonem wygląda również Gdynia. Na pewno jednym z najważniejszych miejsc dla turystów jest statek-muzeum Dar Pomorza. Zwłaszcza wśród najmłodszych wrażenie robi Centrum Nauki EXPERYMENT w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Szeroki wachlarz trójmiejskich nieruchomości

Trójmiasto jest bardzo bogate pod względem wyboru nieruchomości. Znajdziemy tutaj osiedla domków jednorodzinnych, budynki wielorodzinne, klimatyczne kamienice (np. na ulicy Mariackiej w Gdańsku – dawniej Frauengasse), jak również luksusowe apartamenty. Oczywiście nie są to tylko nieruchomości z rynku wtórnego, ale również pochodzące bezpośrednio od deweloperów. Fraza nowe mieszkania Gdynia Orłowo jest bardzo często wyszukiwana przez użytkowników, co świadczy o dużym zainteresowaniu nieruchomościami zlokalizowanymi w tej części miasta.

Nawet w sezonie letnim miejsc noclegowych jest sporo, aczkolwiek te najlepsze nie są proste do rezerwacji. Zwłaszcza w przypadku najatrakcyjniejszych lokalizacji, np. w pobliżu środków komunikacji miejskiej. Z drugiej strony Trójmiasto jest ciekawym wyborem dla inwestorów. Z uwagi na ogromną popularność wśród turystów, jaką cieszą się lokalizacje nadmorskie, to opcja warta uwagi dla osób inwestujących w tzw. holiday home. To inwestycja w drugi dom, który poza dobrą lokatą kapitału może również służyć do celów wakacyjnych i wypoczynkowych. Pod tym względem inwestycja w apartament premium w Sopocie, Gdańsku czy Gdyni może być naprawdę rentowna.

Materiał powstał we współpracy z portalem RynekPierwotny.pl