Dzielnicowi łączą siły w akcji Bezpieczne osiedle dla mieszkańców Koszalina

W Koszalinie ruszyła nowa inicjatywa, która ma na celu podniesienie bezpieczeństwa na osiedlach. Policjanci łączą siły, by skuteczniej reagować na problemy zgłaszane przez mieszkańców i zapobiegać wykroczeniom, które utrudniają życie codzienne.
- Jak dzielnicowi z Koszalina dbają o porządek na osiedlach
- Rozmowy z mieszkańcami kluczem do poprawy bezpieczeństwa w Koszalinie
Jak dzielnicowi z Koszalina dbają o porządek na osiedlach
Na terenie Koszalina rozpoczęła się akcja Bezpieczne osiedle”, w której biorą udział dzielnicowi z różnych komisariatów miasta. Ich zadaniem jest nie tylko patrolowanie miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do drobnych wykroczeń i aktów wandalizmu, ale także szybkie reagowanie na sygnały od mieszkańców. Funkcjonariusze skupiają się szczególnie na obszarach wskazywanych przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa narzędzia, które pozwala lokalnej społeczności zgłaszać miejsca wymagające interwencji.
Patrole piesze prowadzone przez policjantów zwracają uwagę na nieprawidłowo zaparkowane samochody, które mogą blokować dojazd służbom ratunkowym. Takie sytuacje są niezwykle niebezpieczne, ponieważ w nagłych przypadkach mogą opóźnić pomoc medyczną lub straż pożarną.
Rozmowy z mieszkańcami kluczem do poprawy bezpieczeństwa w Koszalinie
Dzielnicowi podczas swoich wizyt nie ograniczają się jedynie do kontroli przestrzegania prawa. Chętnie rozmawiają z mieszkańcami, przypominając o podstawowych zasadach zabezpieczania mienia czy to mieszkań, piwnic, rowerów czy samochodów. Podkreślają też znaczenie wzajemnej czujności i reagowania na nietypowe zachowania w okolicy.
Ważne jest, aby każdy czuł się odpowiedzialny za swoje otoczenie i nie pozostawał obojętny wobec podejrzanych sytuacji” mówi asp. Izabela Sreberska.
Dzięki takim działaniom policja chce budować atmosferę zaufania i współpracy z mieszkańcami Koszalina, co przekłada się na realne zwiększenie poczucia bezpieczeństwa na osiedlach.
Na podst. KMP w Koszalinie
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: SMS ZPRP Kielce – ENERGA GWARDIA Koszalin 32:30. Koszalin wraca z Kielc po twardym boju](/images/mecz/thumbnails/sms-zprp-kielce-energa-gwardia-koszalin-25042026-3230.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: SMS ZPRP Kielce – ENERGA GWARDIA Koszalin 32:30. Koszalin wraca z Kielc po twardym boju

Fundacje i stowarzyszenia pod lupą. Gotówka powyżej 10 tys. euro wymaga zgłoszenia

W Lublanie sprawdzali AI i bezpieczeństwo. Wiedza wróci do Świemina

Nowy żłobek w Koszalinie szuka nazwy. Rusza konkurs z nagrodą

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

W Bobolicach ruszą zawody strzeleckie – biało–czerwony akcent majowego święta

Spacer z prezydentem w Kretominie. Rozmowa ruszy przy Koperkowej

Na Skowronków i sąsiednich ulicach zabraknie wody na kilka godzin

Wiosenny koncert w CK105 pokaże, jak brzmi śpiew dojrzalszy o doświadczenie

Rusza wybór rady seniorów. Powiat czeka na kandydatów

W Bobolicach przypominają o sile codziennych wyborów w Dniu Ziemi

Żonkilowa zbiórka w Bobolicach przyniosła konkretne wsparcie dla hospicjum
Przydatne dane teleadresowe
- Filharmonia Koszalin dla dzieci odkrywaj muzyczny świat
- Muzeum w Koszalinie praktyczny przewodnik dla turystów
- Czy Koszalin należał do Niemiec? Fascynująca podróż przez dzieje miasta
- Czy Koszalin jest bezpieczny? Przewodnik dla mieszkańców i turystów
- Jak nazywał się Koszalin przed wojną? Odkrywanie przeszłości miasta
- Gdzie jest Koszalin na mapie Polski? Odkryj to piękne miasto
