Wojciech Orliński w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej - spotkanie autorskie
Poznajcie człowieka, który przeniósł nasze myślenie o Wszechświecie na nowe tory! Koszalińska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na spotkanie z Wojciechem Orlińskim, znanym dziennikarzem i autorem.
  1. Data wydarzenia: 26 kwietnia 2024 roku.
  2. Miejsce: sala kinowa KBP, plac Polonii 1.
  3. Godzina rozpoczęcia: 17:00.
  4. Okazja: Nieziemska Noc w Bibliotece.

Wojciech Orliński, urodzony w 1969 roku, przez wiele lat związany był z "Gazetą Wyborczą", a obecnie nadal współpracuje z magazynem "Duży Format". Jego literackie dokonania obejmują szeroki zakres tematów – od podróży, przez literaturę fantastyczną, aż po publicystykę. Wśród jego najbardziej znanych dzieł znajduje się biografia Stanisława Lema "Lem. Życie nie z tej ziemi" oraz książka "Paul Baran. Człowiek, który wymyślił internet". Orliński jest również prowadzącym blog "Ekskursje w dyskursie".

Podczas spotkania, szczególną uwagę poświęcimy jego najnowszej książce "Kopernik. Rewolucje". To opowieść, w której wielka polityka, wojny, spiski, intrygi i romanse splatają się z życiem Mikołaja Kopernika - astronoma, który był także ekonomistą, lekarzem, a nawet szpiegiem. Orliński przedstawia go jako postać pełną pasji i miłości, zaskakującą skromnością i pokorą. Kopernik, półsierota z Torunia, to postać, która zmieniła nasze postrzeganie kosmosu nie w metropoliach jak Paryż czy Rzym, ale w Polsce, na Warmii.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną odkryć na nowo postać tego wielkiego człowieka i zgłębić niezwykłe czasy, w których przyszło mu żyć. Spotkanie z Wojciechem Orlińskim to nie tylko okazja do poznania fascynujących historii, ale także moment, by zadać pytania i uzyskać autograf autora.


Według informacji z: Biblioteka Koszalińska