Kamień szlachetny stanowi serce wizytówki narzeczonej, jego wybór jest niesamowicie istotny. Powinien być perfekcyjny także pod względem znaczenia. W końcu to właśnie symbolika klejnotu nadaje pierścionkowi zaręczynowemu odpowiedni charakter. Szafir to jeden z najlepszych wyborów, jakiego można dokonać. Dlaczego? Przekonajcie się sami!

Szafir – symbolika, znaczenie i właściwości

Pierścionek zaręczynowy z szafirem idealnie sprawdzi się w swojej roli, ponieważ znaczenie kamienia obejmuje najważniejsze dla zakochanych przymioty – wierność, czystość i miłość. W przeszłości szafiry bardzo silnie powiązane były z jasnowidztwem, mistycyzmem oraz duchowością. Właśnie z tego powodu niezwykle często noszono je podczas wizyt w Delfach, gdzie znajdowała się powszechnie znana wyrocznia. Klejnot miał brać czynny udział w odkrywaniu zagadek, które przygotował los. Nie tylko Grecy przekonani byli o magicznej mocy kamienia. Na Wschodzie uważano, iż szafir pomaga w otworzeniu trzeciego oka. Odpowiadało ono za wyostrzoną intuicję oraz ponownie – umiejętność zajrzenia w przyszłość. Co więcej, klejnot utożsamiany był z mądrością, dlatego niezwykle często zdobił dłonie profesorów i uczonych. Nosili go także duchowni z wiarą, że szafir, jako symbol nieba, ochroni ich przed złymi mocami oraz pokusami diabła, który próbował sprowadzić ludzi na złą drogę.

Szafir w pierścionkach zaręczynowych

Nie tylko bogata symbolika sprawia, że szafir tak dobrze pasuje do tej najważniejszej biżuterii. Ogromnymi atutami są także fenomenalna trwałość oraz unikatowa prezencja. Oba te czynniki sprawiają, że klejnot niezwykle często zdobi pierścienie miłości. Jeden z pierścionków zaręczynowych z białego złota z szafirem zapisał się nawet na kartach historii. Mowa o pierścionku księżnej Diany, który dziś lśni na dłoni jej synowej – Kate Middleton. Wyrób prezentuje się bajecznie – połączenie cejlońskiego klejnotu z diamentami i białym złotem okazało się strzałem w dziesiątkę. Równie piękne pierścionki zaręczynowe z szafirem marki Savicki znajdziesz w szerokim asortymencie tej tradycyjnej firmy jubilerskiej. Każdy z nich odznacza się absolutnie wyjątkowym designem, więc z łatwością dopasujesz idealny model do osobowości ukochanej. Możesz skorzystać z gotowej biżuterii lub puścić wodzę fantazji i przy pomocy konfiguratora pierścionków, stworzyć coś zupełnie unikatowego. Niech przepis na idealny symbol miłości zostanie podyktowany przez Twoje serce!

Co symbolizuje pierścionek zaręczynowy z szafirem? Sprawdzamy znaczenie kamieni

Zaprojektować w konfiguratorze możesz pierścionek zaręczynowy z szafirem Savicki

Co wyróżnia szafir na tle innych kamieni?

Pierścionek zaręczynowy z szafirem i diamentami to nie tylko wyznacznik luksusu, ale także dobrego gustu. Oba klejnoty znajdują się w ścisłej czołówce najcenniejszych kamieni świata. Wyróżnia je fantastyczna odporność na uszkodzenia i zapierająca dech w piersiach brylancja. Co więcej, szafir ma hipnotyzującą barwę, dzięki której zyskał miłośników na całym świecie. Wspomniany klejnot występuje w różnych wariantach kolorystycznych, jednak to niebieska odmiana, zwana cejlońską, czyni go absolutnie unikatowym. Kamień idealnie zaprezentuje się w duecie. Pierścionek zaręczynowy z zielonym szmaragdem i niebieskim szafirem będzie się prezentował wyjątkowo efektownie. Obie barwy doskonale ze sobą współgrają, przez co obok tego typu biżuterii nie da się przejść obojętnie. Całość warto otulić klasycznym złotem. Jeśli nie chcesz stosować zbyt szerokiej palety kolorów w pierścionku, niebieski szafir możesz zastąpić białym. Doda on wyrobowi jubilerskiemu szyku i elegancji.