Stylowe etui do iPhone'a 11 – jak uchronić się przed zbitym ekranem i obudową?

Czy opłaca się kupić case na iPhone’a 11? Zdecydowanie! Przemawia za tym co najmniej kilka czynników, a pośród nich najważniejszym są przyszłe oszczędności, jakie z tego tytułu możemy wygenerować. Co warto podkreślić, dotyczą one zarówno czasu, jaki zaoszczędzimy na serwisowaniu urządzenia, jak i pieniędzy!

iPhone 11 - najważniejsze informacje o specyfikacji technicznej

Urządzenie debiutowało w 2019 roku. Producent zdecydował się na 6,1-calowy ekran, który wykonano w technologii LCD. Sercem konstrukcji jest wydajny procesor Apple A13 Bionic, który nawet dziś, po kilku latach od debiutu, zapewnia smartfonowi całkiem dobre wyniki w benchmarkach.

Użytkownicy mogą kupić bazową wersję z 64/128 lub 256 GB na dane użytkownika. Każda z nich ma 4 GB pamięci RAM. Smartfon debiutował z Apple iOS 13, a obecnie, po szeregu aktualizacji, dostępna jest już szesnasta wersja oprogramowania od firmy z Cupertino.

iPhone 11 był pierwszym urządzeniem, które wprowadziło nowy, pod wieloma względami rewolucyjny design, na czele z wielką wyspą foto. Znajdują się na niej dwa moduły foto. Oba mają 12-Mpix matryce: kamera szerokokątna oraz główna, z 5-krotnym zoomem cyfrowym.

Akumulator ma pojemność 3110 mAh, a telefon wspiera dwie karty SIM. Co warto podkreślić, druga to łącze eSIM. Mimo zastosowania dużego ekranu sam smartfon nie należy też do najcięższych – waży zaledwie 194 gramy, co przy gabarytach 150,9 × 75,7 × 8,3 mm trzeba uznać za wynik bardzo dobry.

Czym powinno charakteryzować się etui na iPhone?

Nie ulega wątpliwości, że kluczowe jest idealne dopasowanie produktu do konkretnego modelu smartfona. Wytrzymałe, dostępne w atrakcyjnej cenie, a jednocześnie atrakcyjne pod kątem wizualnym etui na iPhone 11 oferuje 3mk.pl.

Dobrze byłoby, gdyby case ochronny, na który się zdecydujemy, miał wytrzymałość potwierdzoną konkretnymi certyfikatami. Można zapatrywać się na normę MIL-STD, jednak lepiej byłoby, gdyby taki produkt był zgodny ze standardem Absorber 175 lub 185. Taka obudowa powinna wytrzymać naprawdę sporo!

Etui Satin Armor Case+ od 3mk.pl

Etui Satin Armor Case+ od 3mk.pl

Przed zakupem warto sprawdzić też, czy wybrane akcesorium oferuje nam jakieś „funkcje ekstra”. Można tu wskazać na przykład na podwyższony rant wokół wyspy foto, który sprawi, że ten element konstrukcji także będzie dodatkowo chroniony przed urazami mechanicznymi.

W podobnym tonie można wypowiedzieć się o podwyższonej bocznej ramce konstrukcji oraz o produktach, które mają w swoim składzie satynę. Dlaczego jest ona tak ceniona? Ponieważ wykazuje właściwości antypoślizgowe. Smartfon pewniej leży w dłoni, a więc i trudniej go upuścić, na przykład na kamieniste podłoże, które mogłoby uszkodzić obudowę lub ekran.

Co jeszcze można zrobić, by chronić telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi?

Nie ulega wątpliwości, że mimo ciągłego rozwoju technologii, ekrany w smartfonach wciąż są modułami, które są szczególnie zagrożone. Popularnego „pajączka” wciąż można złapać zarówno na drogim, kosztującym kilka tysięcy złotych urządzeniu, jak i na telefonie z niższej półki cenowej.

Wymiana zbitej szybki w iPhone’ie 11 to spory wydatek, który może uszczuplić stan naszego konta nawet o tysięc złotych. Sporo zapłacimy też za wymianę zbitej tylnej ściany konstrukcji. W tym samym czasie inwestycja w etui oraz szkło hartowane od 3mk powinna zamknąć się w kwocie zbliżonej do 100-150 złotych. Już prosta matematyka podpowiada, że jest to inwestycja, na którą zdecydowanie warto się zdecydować!