Pomagamy dobrać aluminiowe żaluzje do salonu w nowoczesnym stylu

Żaluzje aluminiowe potrafią odmienić wnętrze każdego mieszkania. Z powodzeniem zastępują rolety, są bardzo eleganckie, estetyczne i bez wątpienia ponadczasowe rozwiązanie. Jeżeli zastanawiasz się nad nową aranżacją nowoczesnego salonu i poszukujesz praktycznych osłon okiennych, zobacz jakie żaluzje sprawdzą się najlepiej!

Nowoczesne wnętrza – czym charakteryzuje się styl modern?

Nowoczesny styl, inaczej zwany modern, wciąż nie wychodzi z mody i jest jednym z najchętniej wybieranych podczas projektowania wystroju wnętrz mieszkania. Styl modern wyróżniają proste linie i kąty, jest również bardzo uporządkowany, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort. Sprawia wrażenie bardzo harmonijnego i idealnie nadaje się do odpoczynku po ciężkim dniu pracy.

Wszystkie elementy dekoracyjne, meble i dodatki, które znajdą się w salonie w stylu nowoczesnym, muszą być praktyczne i estetyczne. W efekcie takiego podejścia nowoczesne salony stają się o wiele bardziej przestronne i funkcjonalne. Ponadto jedną z głównych cech tego wystroju są duże okna, przez które do środka wpada spora ilość światła dziennego. Istotną rolę będą oczywiście odgrywały osłony okienne, które pozwolą regulować ilość wpadającego do środka światła. Z pomocą przychodzą żaluzje aluminiowe, dzięki którym będzie można odpowiednio regulować natężenie światła i dostosowywać je do własnych potrzeb.

W nowoczesnym salonie zazwyczaj dominują spokojne kolory, biel i jasne odcienie szarości i beżu. Warto w takim pomieszczeniu zestawiać jaśniejsze akcenty z ciemniejszymi powierzchniami, aby uzyskać pożądany kolorystyczny kontrast, który będzie przykuwał wzrok gości.

Jakie żaluzje aluminiowe wybrać do nowoczesnego salonu?

Nowoczesne żaluzje aluminiowe od dawna nie przypominają tych, które kojarzą nam się z modą lat 70. i 80. XX wieku. Niegdyś był to element dekoracji powszechnie występujący w każdym domu i mieszkaniu. Aktualnie, dzięki ogromnej różnorodności modeli, jest to pozytywnie wyróżniający element dekoracyjny pomieszczenia. Producenci żaluzji starają się wyjść naprzeciw stereotypom i przyzwyczajeniom. Różnorodne barwy oraz odmienne sposoby montażu to cechy, dzięki którym warto zainwestować w ten rodzaj żaluzji.

Większość producentów oferuje dwie szerokości lameli: 25 oraz 50 mm. Do salonów w stylu nowoczesnym polecamy wybrać szersze lamele, które nie będą tandetnym elementem wystroju okna i będą dobrze się prezentować na tle przestronnego pomieszczenia. Kolejnym ważnym krokiem decyzja dotycząca koloru. Do salonu w stylu modern uniwersalnym wyborem będzie szary. Żaluzje aluminiowe w salonie zazwyczaj od razu przyciągają nasz wzrok, dlatego lepiej wybrać stonowany kolor, do którego dopasujemy pozostałe dodatki. Warto również zastanowić się nad kolorami inspirowanymi naturą, mniej intensywnymi, takimi jak kobaltowy czy kwarcowy.

Żaluzje aluminiowe z szerokimi lamelami w kolorze wapnia od Clicky

Żaluzje aluminiowe z szerokimi lamelami w kolorze wapnia od Clicky

Jak umyć żaluzje aluminiowe?

Jeśli chodzi o mycie żaluzji, najważniejsza jest systematyczność. Wystarczy raz w tygodniu przetrzeć ramę zwykłą ścierką z mikrofibry lub szczotką do ścierania kurzu, a następnie dokładnie umyć powierzchnię lameli. Pamiętaj, aby przecierać żaluzje najpierw z dołu do góry, a następnie od dołu ku górze. Raz na jakiś czas warto wyczyścić wszystkie elementy na mokro. Wystarczy przygotować ciepłą wodę z płynem do naczyń oraz ścierkę z mikrofibry. Przy myciu na mokro należy postępować tak samo, jak przy ścieraniu kurzu na sucho.

Postaw na trwałe materiały i praktyczne rozwiązania!

Urządzając salon w stylu nowoczesnym, nie należy stosować tanich rozwiązań i iść na łatwiznę. Wyposażenie musi być funkcjonalne i trwałe, dlatego warto postawić na wysokiej jakości materiały i dodatki. W przypadku aranżacji okien najlepiej wybrać niezwykle praktyczne żaluzje aluminiowe. W nowoczesnym salonie sprawdzą się doskonale i umożliwią swobodne regulowanie dopływu światła, a w sezonie letnim będą zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczenia.