Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Paulina Hendel podpisuje plakat ze spotkania autorskiego.

18 listopada 2021 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej gościliśmy Paulinę Hendel - pisarkę książek fantasy dla młodzieży.

Jest autorką postapokaliptycznej serii "Zapomniana księga". Od najwcześniejszych lat ma słabość do literatury fantastycznej. Pasjonuje się wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Owocem tej pasji jest cykl "Żniwiarz". Godzinami potrafi opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz metodach leczenia najróżniejszych dolegliwości. Jej najnowszą książką jest jednotomowa "Wisielcza góra".

Na spotkaniu autorskim opowiadała o pracy pisarza, o tym jak wymyśla swoich bohaterów i które miejsca inspirują ją do tworzenia. Podzieliła się ze słuchaczami wyjątkowymi anegdotami, także tymi bardziej mrocznymi np. z uczestnictwa w sekcji zwłok, która pomogła jej w przygotowaniu do pisania. Prowadzący Piotr Furtak dopytywał autorkę o pasję do gatunku fantasy, o ilość pracy, jaką wkłada w rzetelne przedstawienie demonów słowiańskich i plany na przyszłe projekty literackie. Młodzi fani Pauliny Hendel zadawali też wiele pytań z publiczności. Na koniec autorka rozdała autografy i zrobiła pamiątkowe zdjęcie z młodzieżą.

Spotkanie w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej było częścią tournée Pauliny Hendel, która odwiedziła biblioteki powiatu koszalińskiego w ramach akcji "Nastolatki w Bibliotece". Cieszymy się, że tak licznie przybyliście na to spotkanie i już teraz zapraszamy na kolejne!