Pełna sala na spotkaniu autorskim z Bartoszem Węglarczykiem w Koszalinie
Bartosz Węglarczyk gościł w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem mieszkańców. Sala była wypełniona po brzegi, a atmosfera pełna zaangażowania i ciekawości.
  1. Spotkanie z dziennikarzem Bartoszem Węglarczykiem.
  2. Omówienie książki „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale za bardzo baliście się zapytać”.
  3. Dyskusja na temat stereotypów oraz bieżących wydarzeń.
  4. Podpisywanie książek przez autora po spotkaniu.

Spotkanie odbyło się 22 maja i przyciągnęło wielu mieszkańców, którzy zapełnili salę kinową do ostatniego miejsca. Bartosz Węglarczyk, znany dziennikarz oraz redaktor naczelny portalu Onet.pl, zaprezentował swoją książkę „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Żydach, ale za bardzo baliście się zapytać”.

Podczas wieczoru prowadzonego przez Dariusza Pawlikowskiego, dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, Węglarczyk poruszył wiele fascynujących tematów. W szczerej rozmowie z Jonnym Danielsem, założycielem fundacji From the Depts, dziennikarz opowiedział o różnych aspektach życia społeczności żydowskiej, ich religii, historii oraz stereotypach, które nadal się utrzymują.

W trakcie spotkania nie zabrakło także odniesień do aktualnych wydarzeń, takich jak konflikt między Izraelem a Hamasem oraz relacje polsko-żydowskie. Jednak rozmowa nie ograniczała się tylko do poważnych tematów; pojawiły się również lżejsze wątki, które dodały spotkaniu kolorytu.

Bartosz Węglarczyk opowiadał barwnie i otwarcie, co spotkało się z dużym uznaniem uczestników. Po zakończeniu spotkania długo podpisywał książki, co świadczy o dużym zainteresowaniu jego twórczością i chęci poznania tematów poruszonych w książce.

Takie wydarzenia są doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy na ważne i często trudne tematy, a także do bezpośredniego kontaktu z autorem, co zawsze jest cennym doświadczeniem dla czytelników.


Na podst. Biblioteka Koszalińska