Temperatura powietrza jest coraz niższa, dlatego dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wraz z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biesiekierzu sprawdzają na terenie gminy, jak w takich warunkach radzą sobie osoby, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji. Jednocześnie przypominają mieszkańcom, żeby nie byli obojętni na los osób potrzebujących.

Co prawda astronomiczna zima nadejdzie dopiero za kilka dni, ale ujemne temperatury towarzyszą nam już od dwóch tygodni. Te trudne warunki są szczególnie uciążliwe, a mogą być także niebezpieczne dla osób bezdomnych, dlatego dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wraz z pracownikami GOPS odwiedzili miejsca na terenie gminy Biesiekierz, w których przebywają bezdomni i sprawdzają jak sobie dają radę oraz czy mają odpowiednie schronienie. W przedświątecznym szaleństwie zakupowym nie zapominajmy o osobach  potrzebujących pomocy.

Wiele policyjnych interwencji możliwych jest dzięki empatii ludzi, którzy powiadamiają odpowiednie służby widząc osoby potrzebujące. To właśnie dzięki szybkiej reakcji i przekazywanym informacjom , policjanci mogą na czas dotrzeć we wskazane miejsce i pomóc potrzebującym.

Koszalińscy policjanci apelują!!! Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazać na numer alarmowy 112 w najbliższej jednostki Policji lub zaznaczając bądź za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.