Ekologiczne rozwiązania od SlowPack

Będąc na wakacjach bądź korzystając z uroków grillowania w przydomowym ogródku, często sięgamy po plastikowe naczynia, nie zastanawiając się zbytnio jakie szkody dla środowiska wyrządza ich produkcja. Albowiem podczas tego procesu do atmosfery uwalniana jest ogromna ilość gazów cieplarnianych, a sam rozkład takich wyrobów może trwać miliony lat. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać świadome i bezpieczne rozwiązania w postaci ekologicznych naczyń jednorazowych.

Pyszne i ekologiczne naczynia z otrąb pszennych

Naczynia z otrąb pszennych zyskują na coraz większej popularności. Dzięki materiałowi, z jakiego powstają, są w pełni biodegradowalne oraz możliwe jest kompostowanie ich w przydomowych warunkach. Ponadto dzięki temu, że wykonane są w 100% z otrąb, można je bezpiecznie spożyć. Takie wyroby charakteryzują się skuteczną odpornością na niskie i wysokie temperatury oraz nie posiadają w swoim składzie mikroplastiku, a w odróżnieniu od tradycyjnych plastikowych naczyń nie potrzebują milionów lat, aby się rozłożyć.

Biodegradowalne słomki do napojów

Biodegradowalne słomki to świetna alternatywa dla tradycyjnych wyrobów, które każdego dnia lądują na wysypiskach i zanieczyszczają planetę. Mogą być one zrobione z makaronu, słomy czy bambusa, a podczas ich utylizacji nie są wytwarzane żadne szkodliwe substancje. Dodatkowo ich wysoka wytrzymałość sprawia, że nie mokną podczas kontaktu z cieczą. Na stronie https://slowpack.pl/ możesz znaleźć ogromny wybór eko słomek, które charakteryzują się pięknym naturalnym wyglądem i stylistyką dopasowaną do każdej okazji.

Sztućce z awokado – niekonwencjonalne rozwiązania od SlowPack

Eko sztućce wykonane całkowicie z pestek awokado to nietypowe rozwiązanie, które jest świetnym zamiennikiem dla tych zrobionych z plastiku. Ulegają biodegradacji w ciągu 240 dni i nie zawierają w sobie tworzyw sztucznych, a przy tym mają wysoką tolerancję na skrajne temperatury.

Jeśli szukasz zrównoważonych rozwiązań skorzystaj z szerokiej gamy produktów od SlowPack, wśród których możesz znaleźć biodegradowalne naczynia, słomki i sztućce. Dzięki takim alternatywą będziesz mieć realny wpływ na kształtowanie się środowiska naturalnego.