Brakiem rozsądku i skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 48-latka, mieszkanka Bydgoszczy. Kobieta w Bobolicach kierowała bmw mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ujęta została przez innych kierujących, którzy zauważyli jej niebezpieczne manewry na drodze. Nietrzeźwa kobieta przebywa w policyjnym areszcie.

Do ujęcia obywatelskiego doszło wczoraj przed godz. 11:00 w okolicach Bobolic. Z relacji świadków, którzy widzieli całe zdarzenie wynikało, że kierująca bmw miała duży problem z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Kobieta wykonywała niebezpieczne manewry, a w pewnym momencie na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu. Świadkowie natychmiast po zatrzymaniu się pojazdu na poboczu, podbiegli do kierującej bmw i po tym jak wyczuli od niej alkohol zabrali kluczyki ze stacyjki. Zgłoszone to zostało natychmiast na numer alarmowy.

Gdy oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaistniałej sytuacji na miejsce skierował policyjną załogę. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadków zdarzenia potwierdziły się całkowicie. 48 – letnia kobieta miała w organizmie 2,2 promila alkoholu. Nieodpowiedzialna kierująca została zatrzymana w policyjnym areszcie. 

Dziś usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.