Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Logo konkursu: rysunkowa głowa chłopca w żółtej koronie na głowie z otwartą książką w kolorze turkusowym

Serdecznie zapraszamy do udziału w XX edycji Powiatowego konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania” poświęconego książkom Alana Alexandra Milne’a „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” - lekturom, o nieprzemijającej wartości, nie tylko dla dzieci.

Od 2002 r. Koszalińska Biblioteka Publiczna organizuje powiatowy konkurs, w którym uczestnicy popisują się umiejętnością głośnego czytania zadanych i wybranych tekstów. Ze względu na wciąż obecną pandemię i związane z nią ograniczenia, w tym roku również prosimy o nagranie głośnego czytania  uczestnika w formie audiowizualnej i dostarczenie powstałego filmu do biblioteki do 30 września 2021 r. Jury oceni zarejestrowane w ten sposób piękne czytania i wybierze Mistrza i Wicemistrza Pięknego Czytania w 4. kategoriach wiekowych, ponieważ w tym roku uczestnikami konkursu mogą być osoby od lat 9 do 109.

Wyniki zostaną ogłoszone wirtualnie, 15 października 2021 r. Nagrodzone filmy z czytaniem zostaną zamieszczone na kanale YouTube Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, a Mistrzom i Wicemistrzom Pięknego Czytania nagrody wręczymy osobiście.

W załączniku zamieszczamy regulamin i karty zgłoszenia do konkursu.