Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Limanowa to miasto znajdujące się w południowe Polsce, należące do województwa małopolskiego. Co roku jest licznie odwiedzana przez grono turystów. Z tego względu warto przyjrzeć się bliżej temu co oferuje dla turystów. Dla osób spragnionych aktualnej wiedzy o tym mieście powstał portal internetowy pod adresem limanowskie.pl na którym można znaleźć przydatną wiedzę dla turystów oraz osób, które mieszkają tutaj na stałe.

Miasto Limanowa znajduje się pomiędzy dwoma dużymi aglomeracjami miejskimi, to znaczy między Krakowem oraz Nowym Sączem. Z uwagi na to zarówno z Krakowa, jak i z Nowego Sącza kursują do tego miasta liczne autobusy PKS oraz działa kolej obsługiwana przez PKP. Bardzo łatwo tutaj dojechać ze względu na to, że przez miasto przebiega droga krajowa nr 28.

W kwestii turystyki miasto i okolice oferują liczne szlaki piesze oraz rowerowe. W okolicach miasta znajdują się lokalne stadniny, które umożliwiają wypożyczenie koni do przejażdżek lub na zimowe kuligi. Położony nieopodal wyciąg narciarski na Łysą Górę oferuje możliwość komfortowego dostania się na szczyt oraz skorzystania z oferty sportów w trakcie zimy, szczególnie pod kątem narciarstwa klasycznego lub biegowego. Stacja narciarska Limanowa-Ski znajduje się w niewielkiej odległości od centrum miasta, bo zaledwie 5 kilometrów dzieli turystę od tego miejsca.

Na uwagę zasługuje również Szlak Papieski, który w formie trasy limanowskiej zaczyna się na Przełęczy Marszałka Rydza Śmigłego, a prowadzi aż do Limanowej. Błękitne tablice informacyjne rozmieszczone przez poszczególne gminy pomagają zapoznać się z miejscami pomiędzy którymi poruszał się Jan Paweł II w trakcie swoich wędrówek. Dodatkowo na rynku miasta uważny turysta może odnaleźć kamień z płaskorzeźbą Jana Pawła II, który to kamień upamiętnia Limanowski Szlak Papieski.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej stanowi najważniejszy element architektury sakralnej w mieście. Warto również zwrócić uwagę na rozległy plac wokół kościoła w którym pielgrzymi mogą swobodnie spacerować i pomodlić się.

Turystyczne atrakcje miasta Limanowa