Paczkomaty blisko Ciebie: nowy punkt w Koszalinie

Czy można odebrać zamówioną przesyłkę już w dzień po nadaniu, dosłownie w kilka sekund? Albo nadać paczkę w kilku prostych krokach, bez kolejek i skomplikowanych formularzy? Teraz tak – dzięki paczkomatom InPost, które zrewolucjonizowały rynek usług kurierskich w całym kraju.

Zalety korzystania z paczkomatów

Każdy, kto choć raz skorzystał z usług paczkomatowych, bez wahania dostrzeże plusy takiej formy dystrybucji przesyłek. Na pierwszym miejscu warto wymienić wygodę i niezależność, którą gwarantują kluczowe, chętnie uczęszczane lokalizacje, w których pojawiają się maszyny: osiedla mieszkaniowe, pasaże usługowe, parkingi w centrach handlowych czy inne miejsca łatwo dostępne i popularne wśród mieszkańców danego regionu. Paczkomaty są czynne całą dobę, przez siedem dni w tygodniu, co pozwala na pełną swobodę w odbiorze i nadawaniu paczek, bez konieczności oczekiwania w kolejce na poczcie czy dostosowywania się do godzin pracy kurierów.

Drugą niewątpliwą zaletą jest szybki czas realizacji zleceń. Przesyłkę można nadać niemal błyskawicznie dzięki opcji Szybkich Nadań – w dowolnym paczkomacie lub Punkcie Obsługi Przesyłek InPost, nawet bez konieczności zakładania konta w systemie. Odbiór przesyłek możliwy jest natychmiast po otrzymaniu stosowanego powiadomienia, w kilka minut albo nawet sekund – dzięki nowoczesnej aplikacji mobilnej InPost, pozwalającej na zdalne otwarcie skrytki bez konieczności korzystania z panelu na maszynie.

Klienci paczkomatów doceniają ponadto konkurencyjne ceny usług, jedne z najniższych na rynku, oraz fakt, że to forma nie tylko wygodna, ale też ekologiczna – przesyłki dostarczane są do jednego punktu dystrybucji, a nie rozwożone pod poszczególne adresy (zmniejszenie emisji spalin).

Jak nadać i odebrać paczkę

Nadawanie paczek za pośrednictwem paczkomatów odbywa się w kilku prostych krokach. Najprościej skorzystać ze wspomnianej opcji Szybkiego Nadania, która wymaga jedynie: odpowiedniego zapakowania przesyłki (wskazówki znajdziesz na stronie InPost), wygenerowania etykiety z danymi nadawcy i odbiorcy, a po dokonaniu wygodnej płatności dostarczenia paczki do najbliższej maszyny lub punktu POP (lokalizacje też sprawdzisz na stronie internetowej). System nadawania można też obsłużyć bezpośrednio w wybranej maszynie, wpisując dane na ekranie i dokonując płatności BLIKIEM lub kartą (w większości punktów).

Odbieranie przesyłek wymaga jedynie podania na ekranie paczkomatu sześciocyfrowego kodu odbioru bądź zeskanowania QR kodu - oba „klucze” otrzymasz SMS-em oraz mailem. Zdecydowanie najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie z aplikacji w telefonie InPost Mobile, która pozwala jednym kliknięciem otworzyć zdalnie odpowiednią skrytkę, nawet bez konieczności podchodzenia do panelu maszyny.

Sieć paczkomatów stale rośnie

Paczkomatów w Polsce jest już ponad sześćset i przybywa ich każdego dnia – nic w tym dziwnego, skoro systematycznie wzrasta też grono stałych użytkowników tej komfortowej i szybkiej usługi. Nowa maszyna wzbogaciła właśnie sieć paczkomatów w Zachodniopomorskiem, tym razem w Koszalinie, przy Lidlu na ul. Śniadeckich 10. Mieszkańcy miasta zyskali kolejny punkt KOS11M, w którym odbierają i nadają paczki dosłownie po drodze do pracy czy na zakupy.

Jest blisko, szybko, niedrogo i wygodnie - i o to właśnie chodzi!