Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Drewno w Twoim domu – jak odpowiednio je zabezpieczyć?

Drewno to surowiec, który jak żaden inny posiada szerokie zastosowanie. Meble domowe, meble ogrodowe, deski tarasowe, altanki czy ławki w parku – drewno doskonale komponuje się zarówno w interior design, jak również w zielone, spokojne przestrzenie zewnętrzne. Jednak drewniane powierzchnie wymagają nieustannej dbałości o jego kondycję. W tym celu warto zastosować najlepsze farby do malowania drewna, które doskonale zabezpieczą drewno przed wieloma czynnikami o działaniu niezwykle destrukcyjnym dla wrażliwej struktury drewna.

Farby do drewna- co warto wiedzieć

Cechy, jakimi powinny charakteryzować się farby do drewna zewnętrzne nieco różnią się od tych, których oczekujemy od zwykłych farb do drewna i metalu. Farby do malowania drewna na zewnątrz muszą być wysoce odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, jak woda opadowa, wilgoć, mikroorganizmy czy promienie słoneczne. Odpowiednio opracowana formuła farb zewnętrznych do drewna pozwala przez długi czas cieszyć się drewnem, które nie pęka, nie kruszeje i nie gnije. Drewno jest niezwykle uniwersalnym materiałem, jednak zbyt szybko ulega biodegradacji. Bez odpowiedniego zabezpieczenia jego wewnętrzna struktura zatraca swoje właściwości i często ulega całkowitemu zniszczeniu. Farby do drewna na zewnątrz to świetny sposób na zabezpieczenie drewna przed jego rozkładem.

Jeśli chodzi o zewnętrzne farby do drewna i ich kolory, niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się biała farba do drewna, która umiejętnie podkreśla walory konstrukcji tarasowych czy mebli ogrodowych. Matowa farba do drewna, jak i ta o błyszczącym wykończeniu doskonale współgrają z zielonym ogrodem. Farba do drewna w matowych kolorach wybierana jest w pierwszej kolejności przez osoby, które cenią sobie minimalistyczny wygląd.

Farba do drewna wewnętrzna – na co zwrócić uwagę

Jeśli chcemy nieco odświeżyć wystrój naszego domu i zrobić to małym nakładem pieniężnym, produkty do malowania drewna sprawdzą się doskonale. Nie tylko zabezpieczą jego powierzchnię przed nadmierną eksploatacją, ale mogą także diametralnie odmienić jego wygląd zewnętrzny. Kolorowe farby do drewna? Dlaczego nie spróbować bardziej odważnych wariantów kolorystycznych. Złota farba do drewna coraz częściej pojawia się w naszych domach jako uzupełnienie elementów dekoracyjnych DIY. Dla tradycjonalistów pozostaje opcja bardziej bezpieczna w postaci bialej lub szarej farby do drewna, które doskonale adaptują się w każdą przestrzeń mieszkalną. Ponadto, farba biała do drewna sama w sobie może być w każdej chwili zastąpiona.

Farba do malowania drewna do zadań specjalnych

Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami drewnianej posadzki doskonale wiemy, że doskonale się prezentuje, jednak wymaga sporo wysiłku, aby zapewnić jej nieskazitelny wygląd. Odpowiednia farba do parkietu powinna załatwić sprawę. Farba do drewna biała nie tylko nada naszemu wnętrzu nieco elegancji, ale również optycznie zwiększy jego powierzchnię. Z kolei transparentna farba do drewna polecana jest do podłóg, które nie są naznaczone wieloma latami intensywnej eksploatacji i chcemy zachować oryginalną teksturę drewna.

Najlepsza farba do drewna?

Czy istnieje jeden, perfekcyjny produkt? Otóż nie. Jednak wiele firm zajmujących się produkcją farb i lakierów jak Trikkkurila czy Beckers do drewna starają się zapewnić swoim klientom produkty na światowym poziomie. Warto zwrócić uwagę na farbę ekologiczną do drewna wolną od lotnych związków organicznych, dlatego też jest w pełni bezpieczna.