Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

W wielu lokalach usługowych czy budynkach użytku publicznego możemy natknąć się na drzwi wyposażone w charakterystyczny mechanizm, który pozwala na samoistne i ciche zamykanie drzwi. Nie każdy wie jak fachowo nazywa się to urządzenie, a jest to po prostu samozamykacz. Obecnie na rynku nie brakuje firm specjalizujących się w produkcji okuć do drzwi i okien, systemów zabezpieczeń czy zamków o złożonym działaniu. Jednym z pionierów w tym obszarze przemysłu na skalę światową jest firma GEZE, która może pochwalić się samozamykaczami o ponadprzeciętnej jakości.

GEZE synonimem jakości

Niemiecka firma GEZE pojawiła się na rynku już w 1863 roku za sprawą dwóch odrębnych firm, które działały w dwóch różnych sektorach budowlanych. Jednak z nich, Dreherei Vöster & Co, była zakładem tokarskim, natomiast Baubeschläge Fabrik zajmowało się produkcją okuć budowlanych. W latach 30. XX wieku oba rodzinne interesy połączyły swoje siły i powstała jedna, zintegrowana firma zajmująca się okuciami drzwi i okien. Swoją jakość i dbałość o klienta produkty GEZE zawdzięczają przede wszystkim wielkiemu doświadczeniu na rynku międzynarodowym oraz stosowaniu coraz bardziej nowatorskich rozwiązań w modelach sygnowanych nazwą GEZE, która nota bene widnieje na produktach tej marki od roku 1980.

Oprócz wspomnianych już samozamykaczy, firma GEZE posiada w swoim asortymencie również różnego rodzaju systemy drzwiowe oraz akcesoria niezbędne do montażu domykaczy do drzwi, takie jak wsporniki czy płyty montażowe. Dzięki temu możemy w jednym miejscu kupić wszystkie elementy niezbędne do zainstalowania urządzenia do automatycznego zamykania drzwi.

Samozamykacze wysokiej jakości

Samozamykacze GEZE

Domykacze do drzwi GEZE (nazwa wymienna dla samozamykaczy) od początku pojawienia się na rynku są nieodłącznym elementem wyposażenia drzwi w każdym renomowanym lokalu usługowym czy urzędzie. Samozamykacz, jak sama nazwa wskazuje, służy do samoistnego zamykania drzwi od momentu puszczenia ich wolno. Sam mechanizm kryjący się we wnętrzu puszki samozamykacza jest prosty i opiera się na działaniu sprężyny, która kurcząc się i rozkurczając wytwarza energię potrzebną do kontrolowanego zamknięcia drzwi. Wybrane modele GEZE zamykaczy posiadają dodatkową regulację prędkości zamykania drzwi dzięki czemu możemy dostosować ją do potrzeb swoich i innych użytkowników drzwi.

W ofercie GEZE możemy również wybrać rodzaj mechanizmu, za pomocą którego drzwi mogą ulec samoistnemu zamknięciu. Do wyboru są samozamykacze mechaniczne, które działają bez użycia elektroniki, a do otworzenia i zamknięcia drzwi potrzebna jest jedynie siła naszych rąk. Drugim rodzajem są samozamykacze elektromechaniczne, które działają przy pomocy siłownika sterowanego zdalnie. Ten typ urządzeń stosuje się zazwyczaj na zewnątrz, szczególnie do wyposażenia bram i furtek ogrodowych.

Gdzie zamontować samozamykacz?

Samozamykacze GEZE montuje się przede wszystkim w budynkach, gdzie odnotowuje się duży natłok ludzi. Są to zazwyczaj różnego rodzaju sklepy czy restauracje, które dbają o komfort klientów i starają się zachęcić do ponownego skorzystania z ich usług. Dodatkowo samozamykacze są bardzo przydatnym urządzeniem w miejscach takich jak biblioteki, szpitale czy ośrodki zdrowia, gdzie wymagana jest cisza i spokój w trosce o uczących się czy chorych.

Domykacze do drzwi GEZE świetnie sprawdzą się również w pomieszczeniach, które wymagają specjalnych zabezpieczeń przed niepowołanymi osobami. Samozamykacze nie dość, że samoczynnie zamykają drzwi to dodatkowo stanowią przeszkodę nie do sforsowania.