Czwarta lokata Tymienia w finale regionu A Igrzysk Dzieci – emocje w Darłowie

2 min czytania
Czwarta lokata Tymienia w finale regionu A Igrzysk Dzieci – emocje w Darłowie

W hali w Darłowie zebrały się młode drużyny, które w atmosferze rywalizacji i wzajemnego szacunku walczyły o prawo do dalszych gier w Igrzyskach Dzieci. Podczas turnieju rozegranego 12 marca 2026 gospodarze, zespoły z powiatu i okolic oraz reprezentacja z Tymienia pokazały ducha sportu i zapał do walki. Dla uczniów ze szkoły z Tymienia występ w finale regionu był sprawdzianem umiejętności i zespołowej współpracy. Relacja i zdjęcia pochodzą od trenera i nauczyciela wychowania fizycznego, Paweł Tomaszewicz.

  • Finał regionu A Igrzysk Dzieci przyniósł zaciętą rywalizację
  • Koszalińska drużyna z Tymienia walczyła do końca

Finał regionu A Igrzysk Dzieci przyniósł zaciętą rywalizację

W Darłowie odbył się finał regionu A w mini piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W turnieju startowały reprezentacje szkół z:

  • Białogard
  • Połczyn-Zdrój
  • Koszalin
  • Darłowo
  • Szczecinek
  • Szkoła Podstawowa im. Kardynała Ignacego Jeża w Tymieniu (reprezentująca Powiat Koszaliński)

Zawody rozegrano systemem grupowym. Po fazie grupowej do dalszej rywalizacji awansowały drużyny z najlepszym bilansem meczowym; ostatecznym triumfatorem okazał się zespół z Połczyna-Zdroju. Turniej oceniano jako rozgrywany na wysokim poziomie sportowym, a mecze dostarczyły kilku wyrównanych i emocjonujących spotkań.

Koszalińska drużyna z Tymienia walczyła do końca

Reprezentanci SP Tymień rywalizowali w grupie A razem z drużynami z Białogardu i Koszalina. Po dobrych występach zespół z Tymienia zajął drugie miejsce w grupie i awansował do kolejnej fazy. W rywalizacji o czołowe lokaty ostatecznie uplasowali się na 4. miejscu, co w kontekście finału regionu należy uznać za wartościowy wynik. Organizatorzy oraz opiekunowie podkreślali zaangażowanie zawodników, ich wolę walki i umiejętność współpracy na boisku.

Wyjazd młodzieży został współfinansowany z budżetu Powiatu Koszalińskiego w ramach realizacji zadań Szkolnego Związku Sportowego. Relację i fotografie z zawodów przygotował Paweł Tomaszewicz, nauczyciel wychowania fizycznego.

Dla mieszkańców i rodziców wynik drużyny z Tymienia to sygnał, że inwestycja w zajęcia wychowania fizycznego i szkolne programy sportowe przynosi efekt – uczniowie zdobywają doświadczenie w turniejach międzypowiatowych, uczą się pracy zespołowej i rywalizacji na uczciwych zasadach. Widoczna obecność Powiatu Koszalińskiego przy finansowaniu wyjazdu wskazuje na kontynuację wsparcia dla szkolnego sportu, co w praktyce przekłada się na szersze możliwości startu uczniów w podobnych imprezach.

na podstawie: Starostwo Powiatowe w Koszalinie.

Autor: krystian