Koszalińska drogówka łapie kierowców bez pasów i z telefonem przy uchu

W Koszalinie znów ruszyła akcja, która ma jedno jasne przesłanie: bezpieczeństwo na drodze to priorytet! Policjanci z miejscowej drogówki nie odpuszczają kierowcom, którzy ignorują przepisy i narażają siebie oraz innych. Efekty ich pracy są wymowne aż 95 wykroczeń ujawnionych podczas kilku godzin działań!
- Akcja koszalińskiej drogówki przypomina o konieczności zapinania pasów i odkładaniu telefonu
- Koszalin walczy o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów i wszystkich użytkowników dróg
Akcja koszalińskiej drogówki przypomina o konieczności zapinania pasów i odkładaniu telefonu
W minionym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili intensywne kontrole na ulicach miasta. Ich celem było zwrócenie uwagi na dwie bardzo istotne kwestie korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy oraz obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa.
Policjanci podkreślają, że rozmowa przez telefon trzymając urządzenie przy uchu rozprasza kierowcę i znacząco zwiększa ryzyko kolizji czy wypadku. Podczas akcji zatrzymano do kontroli 78 kierujących, u których stwierdzono łącznie 95 wykroczeń. Spośród nich 31 dotyczyło właśnie nielegalnego używania telefonu podczas prowadzenia pojazdu.
Koszalin walczy o bezpieczeństwo najmłodszych pasażerów i wszystkich użytkowników dróg
Nie mniej ważnym aspektem działań było sprawdzenie, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Niestety, aż 38 kierujących oraz 16 pasażerów jechało bez zapiętych pasów, co jest szczególnie niebezpieczne w razie nagłego hamowania lub kolizji.
Co więcej, policjanci zwrócili uwagę na sposób przewożenia dzieci aż 10 przypadków wskazywało na nieprawidłowe zabezpieczenie najmłodszych uczestników ruchu drogowego. To alarmujące dane, które pokazują, jak wiele jeszcze trzeba zrobić, by poprawić bezpieczeństwo na koszalińskich drogach.
Dzięki takim działaniom mieszkańcy mogą liczyć na większą troskę o ich bezpieczeństwo. Policja zapowiada, że podobne akcje będą odbywać się regularnie, aby przypominać o podstawowych zasadach i przeciwdziałać nieodpowiedzialnym zachowaniom za kierownicą.
Tego typu działania znacznie wpływają na poprawę bezpieczeństwa, dlatego będą prowadzone cyklicznie.” asp. Izabela Sreberska
Na podst. Policja Koszalin
Ostatnie Artykuły

Biało-czerwona w Koszalinie. 2 maja to dzień prostego gestu, który wiele mówi

W Bobolicach biało-czerwony początek maja. Gmina przypomina o świętach

Koszalińska policja ostrzega - największe błędy popełnia się przed wyjazdem

Majówka pod Koszalinem pod lupą - 24 kierowców straciło prawa jazdy

Spacer i rozmowa na Kotarbińskiego. Prezydent spotka się z mieszkańcami

Amfetamina i marihuana za kierownicą - nocna kontrola w Koszalinie

Ludowe granie wraca do Będzina. XV przegląd z darmowym wstępem

Koszalińska drogówka zatrzymała dwóch kierowców mimo zakazów

Monika Żemojtel obejmuje dyrekcję biblioteki w Bobolicach

Majówka w Dolinie Smaków z laserami, ogniskami i pokazem ognia

Koszalin szykuje maj pełen pamięci i uroczystości przy pomnikach

Majówka z wąskotorówką. Na trasę wyjedzie 75-letnia Zosia

Koszalin już zna konkursową trzynastkę - debiuty ruszają po Jantary

Bobolickie koła LOP znów w czołówce i wracają z wysokimi miejscami
Przydatne dane teleadresowe
- Jak nazywają się mieszkańcy Koszalina? Poznaj Koszalinian
- Góra Chełmska w Koszalinie atrakcje i historia, które musisz poznać
- Współczesne miejsca pochówku i usługi pogrzebowe w Koszalinie
- Koszalin dla dzieci odkrywaj, baw się, ucz!
- Domki letniskowe w Koszalinie i okolicach idealne miejsce na wypoczynek
- Mieszkania na sprzedaż w Koszalinie - przewodnik dla kupujących
