Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie realizują przedsięwzięcie „Zaplanuj swoją przyszłość-wstąp w Nasze szeregi”. Jest to kampania informacyjna mającą na celu zachęcanie potencjalnych kandydatów do podjęcia pracy w Policji i skierowana jest głównie do klas maturalnych.
Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie od wielu lat wdrażanych jest wiele autorskich programów i przedsięwzięć informacyjno-profilaktycznych, a jednym z nich jest przedsięwzięcie „Zaplanuj swoją przyszłość – wstąp w Nasze szeregi”.
Jest to kampania informacyjna, która rozpoczęła się z dniem rozpoczęcia roku szkolnego. Ma ona na celu zachęcanie potencjalnych kandydatów z terenu miasta i powiatu koszalińskiego do podjęcia pracy w Policji oraz zapoznanie ich ze specyfiką pracy policjanta.
Dzięki realizowanym cyklicznie spotkaniom zainteresowane osoby będą miały możliwość porównania swoich umiejętności z kryteriami wymaganymi podczas procedury rekrutacyjnej. Policjanci będą omawiali poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, począwszy od złożenia wniosku o przyjęcie do Policji, przejścia przez kolejne etapy rekrutacji, a kończąc na przedstawieniu poszczególnych szczebli kariery, możliwości awansu oraz poziomu zarobków mundurowych.
Adresatem przedsięwzięcia jest młodzież uczęszczająca do szkół średnich, zwłaszcza klas maturalnych, która w najbliższym czasie będzie decydowała o swojej dalszej edukacji bądź podjęciu pracy zawodowej, ale przede wszystkim jest to kampania skierowana do osób, dla których bezpieczeństwo i porządek prawny oraz ochrona obywateli stanowią wartości, które są szczególnie ważne dla całego społeczeństwa.
Informujemy, że wszystkie zainteresowane osoby, które chcą wstąpić w szeregi Policji mogą osobiście złożyć wymagane dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11.
Każdy, kto chce służyć w tej formacji musi spełnić określone wymagania:
- posiadać polskie obywatelstwo,
- posiadać nieposzlakowaną opinię,
- nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystać z pełni praw publicznych,
- posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
- osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczyna się z chwilą złożenia przez kandydata następujących dokumentów:
- podanie o przyjęcie do służby,
- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby,
- kserokopie świadectw pracy lub służby – oryginały kandydat przedkłada do wglądu,
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe - oryginały kandydat przedkłada do wglądu,
- książeczkę wojskową, jeżeli kandydat do służby objęty jest ewidencją wojskową,
- inne, jeżeli ich złożenie jest określone w ogłoszeniu.
Służba w Policji zapewnia:
- możliwość pozyskania pracy niezależnie od posiadanego doświadczenia zawodowego,
- gwarancję stałych warunków pracy,
- ciekawą pracę,
- możliwość rozwoju zawodowego,
- różnorodny system szkoleń,
- precyzyjny system wynagrodzenia,
- rozbudowany system socjalny,
- po 25 latach służby nabycie praw emerytalnych.