• Bezpieczne przedszkolaki

  Policjantka z koszalińskiej komendy odwiedziła dzieci uczęszczające do Przedszkola Gminnego w Świeszynie. Podczas wizyty rozmawiała z maluchami o rozważnym i bezpiecznym zachowaniu się na drodze oraz przypomniała podstawowe zasady, którymi należy się kierować, żeby nikomu nie stała krzywda.

 • W dniach 9 – 13 września br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej odbyła się kolejna edycja kursu doskonalącego dla funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej pt. „Podstawy przygotowania pedagogicznego w Straży Granicznej”.

 • W dniach 9 – 12 września br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie funkcjonariusze Wydziału Gospodarki Mundurowej – Centralnego Magazynu Mundurowego Straży Granicznej przeprowadzili szkolenie konsultantów ds. mundurowych.

 • Stracił uprawnienia za jazdę z nadmierną prędkością

  Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h. Za złamanie obowiązujących przepisów 50-latek stracił prawo jazdy.

 • Koszalińscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania - "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego"

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie od samego rana prowadzą działania profilaktyczne polegające na edukowaniu niechronionych uczestników ruchu drogowego w zakresie obowiązujących przepisów i zachęcają do noszenia elementów odblaskowych.

 • Pielgrzymka 21 września 2019 r.
  pielgrzymka 2019 - plakat
 • W dniach 02-06.09.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się druga w tym roku edycja kursu doskonalącego „Transgraniczne przemieszczanie odpadów – poziom podstawowy”.

 • W dniach 09 – 11.09.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odbyła się siódma w tym roku edycja kursu doskonalącego „Z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych Systemu Informacyjnego Schengen i danych Wizowego Systemu Informacyjnego wykorzystywanych poprzez Krajowy System Informatyczny”.

 • Uwaga - trudne warunki na drogach!

  Warunki jazdy są trudne, dlatego koszalińscy policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 • W sobotę 7 września 2019 r. w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyła się uroczysta przysięga wojskowa podczas której Komendanta COSSG reprezentował ppłk SG Tomasz Siek.

 • Podsumowanie IX zawodów Biec, by pomóc
  07 września 2019 r. na terenach ogrodów Hortulus w Dobrzycy odbyły się IX Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w kwalifikowanej pierwszej pomocy „Biec by pomóc - 2019”. Organizatorami zawodów były:...
 • „LEWA” LINIA PRODUKCYJNA W AMATORSKICH WARUNKACH

  65 litrów gotowego produktu bez polskich znaków akcyzy oraz 300 litrów zacieru do produkcji alkoholu zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Koszalinie. Organizator stworzonej w amatorskich warunkach nielegalnej rozlewni już usłyszał zarzut.

 • Komunikat Policji - wypadek Cewlino

  Komenda Miejska Policji w Koszalinie poszukuje świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 26 sierpnia 2019 roku około godz. 8:30 na DK nr 11 przy zjeździe do miejscowości Cewlino. Osoby, które były świadkami lub posiadają wiedzę o przedmiotowym zdarzeniu prosi się o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przy ul. Słowackiego 11, lub telefonicznie pod numerem 94 342 94 70, 94 342 94 04, bądź całodobowo pod nr 997.

 • 5 września 2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odbyło się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod rozbudowę krytej strzelnicy. Uroczystość odbyła się z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Swoją obecnością uświetnili ją także: Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w MSWiA - Pan Minister Paweł Szefernaker oraz Komendant Główny Straży Granicznej - Pan gen. dyw. SG Tomasz Praga.