• ZATRZYMANY DO KONTROLI DROGOWEJ WPADŁ Z NARKOTYKAMI

  To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 30-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującą ustawą może mu grozić kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 • BEZPIECZEŃSTWO W SIECI, CYBERZAGROŻENIA, HEJT, AGRESJA

  Zagrożenia z jakimi można spotkać się w sieci były głównym tematem wizyty policjantki z Wydziału Prewencji z uczniami Szkoły Podstawowej w Nacławiu. Każdy młody człowiek powinien mieć świadomość, że bardzo łatwo można stać się ofiarą tego rodzaju przestępstwa. Kontakt z osobą obcą przez internet może nieść za sobą wiele niebezpieczeństw.

 • DEBATA Z PRZEDSTAWICIELAMI RAD OSIEDLI - „BEZPIECZEŃSTWO W MIEJSCU ZAMIESZKANIA”

  W kalendarz pracy policjantów Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy na stałe wpisały się już debaty z przedstawicielami rad osiedli. W trakcie zorganizowanego spotkania zwyczajowo już poruszano kwestie poprawy bezpieczeństwa na terenie naszego miasta.

 • DZIAŁANIA „RUCH PRAWOSTRONNY” NA KOSZALIŃSKICH DROGACH

  Policjanci z koszalińskiej drogówki prowadzili działania pn. „Ruch prawostronny”. Akcja obejmowała drogi o co najmniej dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Policjanci przyglądali się kierującym, którzy nie stosowali się do zapisów kodeksu drogowego szczegółowo opisujących zasady ruchu prawostronnego.

 • Ogólnopolska zbiórka krwi z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
    "spoKREWnieni służbą" 2018 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński objął patronatem akcję pt. „spoKREWnieni służbą”, której celem jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym w dniu...
 • W dniach 12 – 15.03.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej odbyła się pierwsza w tym roku edycja kursu doskonalącego dla kadry kierowniczej niższego i średniego szczebla zarządzania Straży Granicznej pt. „Coaching jako narzędzie wspierające pracę kierownika”,

 • W dniu 18 marca 2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej rozpoczęła się druga tegoroczna edycja szkolenia w zakresie szkoły chorążych funkcjonariuszy Straży Granicznej w służbie stałej.

 • W dniu 20.03.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie uroczystym wręczeniem świadectw zakończyło się szkolenie podstawowe funkcjonariuszy SG w służbie przygotowawczej.

 • 19 marca 2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odbyły się obchody 27. rocznicy utworzenia koszalińskiej Szkoły.

 • KOMUNIKAT POLICJI

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Koszalinie poszukują świadków potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy koloru najprawdopodobniej niebieskiego o nieustalonej marce i numerach rejestracyjnych w dniu 15.01.2019r. około godziny 17:00. Zdarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa, Grottgera i Waryńskiego.

 • Szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego
  Szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego 6 marca w rozpoczął się kurs ratownictwa lodowego w zakresie podstawowym. W kursie wzięło udział 14 strażaków. Kurs trwał trzy dni. Pierwszego dnia odbyły...
 • W dniach 11-15.03.2019 roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej odbyła się piąta edycja kursu doskonalącego „Zastosowanie Excela w logistyce”.

 • W dniach 11.03-15.03.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyła się trzecia w tym roku edycja kursu doskonalącego „Drogowy przewóz towarów niebezpiecznych – poziom podstawowy”.

 • 15 marca 2019 r. w Sali Tradycji Polskich Formacji Granicznych Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Koszalinie odbyło się uroczyste wręczenie świadectw absolwentom szkolenia w zakresie szkoły chorążych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej w służbie stałej.

 • X Halowe Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w Piłce Nożnej w Bobolicach
  11 marca 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w sali widowiskowo-sportowej w Bobolicach odbyły się X Halowe Mistrzostwa Powiatu Koszalińskiego w piłce...
 • Ślubowanie nowoprzyjętych funkcjonariuszy
  15 marca br. w świetlicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie odbył się uroczysty apel, podczas którego, w obecności przełożonych oraz kadry Komendy, str. Szymon Pilipiec i str...
 • BEZPIECZNE OSIEDLE – wspólne działania służb mundurowych

  Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Koszalinie przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne osiedle”. Akcja została przeprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.