• Wspólne działania służb mundurowych w Bobolicach

  Policjanci z Posterunku Policji w Bobolicach przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne osiedle”. Akcja została przeprowadzona wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej.

 • W dniach od 4 do 7 listopada odbyła się kolejna w tym roku edycja kursu doskonalącego z zakresu kontroli radiometrycznej i ochrony radiologicznej – odnowienie uprawnień.

 • W dniach 05 – 08 listopada 2019 roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej przeprowadzono drugą w tym roku edycję kursu doskonalącego „Postępowanie wyjaśniające – szkodowe”.

 • W dniach od 5 do 7 listopada 2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie po raz pierwszy odbyły się warsztaty szkoleniowe dotyczące wydawania decyzji administracyjnych, o których mowa w art. 209x ust. 3 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze – „Postępowanie w sprawie nałożenia administracyjnej kary pieniężnej oraz aspekty prawnomaterialne dotyczące wybranych kar administracyjnych”.

 • W dniu 07.11.2019 r. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie uroczystym wręczeniem świadectw zakończyło się szkolenie podstawowe funkcjonariuszy SG w służbie przygotowawczej.

 • Tymczasowy areszt dla zuchwałej złodziejki

  Najbliższe trzy miesiące za więziennymi kratami spędzi 58-latka z Koszalina. Kobieta usłyszała 8 zarzutów dotyczących między innymi kradzieży, uszkodzenia ciała, czy naruszenia miru domowego.

 • Policyjna lekcja o bezpieczeństwie

  Policjantka z koszalińskiej komendy spotkała się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wizyta poświęcona była przede wszystkim przedstawieniu dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • Auto w abonamencie to nowa usługa, dzięki której można jeździć nowym, luksusowym modelem samochodu przez pełen rok, nie ponosząc przy tym dużych kosztów ani nie podejmując się długotrwałych zobowiązań. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto skorzystać z abonamentu na auto.

  1. Samochód w abonamencie – nowe auto w niskiej cenie

  Auto w abonamencie jest usługą skierowaną do osób, które chcą na co dzień korzystać z nowego samochodu, nie podejmując się przy tym długotrwałych zobowiązań, powiązanych z zakupem pojazdu. Kupno auta to często kredyt oraz borykanie się z dość szybkim spadkiem wartości modelu, co wymusza sprzedaż i kolejny zakup – nie wspominając o tym, że nie każdy może sobie pozwolić na samochód z salonu. Przy usłudze abonamentu na samochód wszystkie te trudności znikają, nie trzeba bowiem wykładać ogromnej sumy, aby móc na co dzień korzystać z zupełnie nowego auta. Usługa opiera się na prostym założeniu – klient otrzymuje do swojej dyspozycji samochód prosto z salonu na okres 12 miesięcy, przy czym płaci jedynie miesięczny abonament o ustalonej przy podpisaniu umowy wysokości. Są to równe, stałe opłaty, dzięki czemu można z łatwością zaplanować je w swoim budżecie.

  1. Samochody na abonament – zyskaj swoje wymarzone auto

  Dużą zaletą auta w abonamencie jest możliwość zyskania do swojej dyspozycji wymarzonego samochodu, możemy bowiem wybierać wśród wielu nowych modeli najbardziej cenionych marek. Mercedes, Audi, BMW czy Lexus to tylko niektóre z propozycji – ich najnowsze modele z różnych segmentów i o różnym wariancie wyposażenia są dostępne w zasięgu ręki.

  1. Proste zasady i przejrzysta umowa

  Auta na abonament to usługa zaprojektowana w taki sposób, by była jak najbardziej przyjazna dla każdego użytkownika. Z tego względu zasady są bardzo proste, a umowa jasna – również formalności zostały ograniczone do minimum, aby klient mógł w krótkim czasie otrzymać wybrany model samochodu. Skorzystanie z abonamentu na samochód to jedynie trzy proste kroki:

  • wybór odpowiedniego dla siebie auta,
  • wybór odpowiedniego abonamentu i podpisanie umowy,
  • odbiór samochodu z wyznaczonego miejsca.

  Po tych czynnościach można korzystać z pojazdu jak z prywatnego auta przez całe 12 miesięcy, uiszczając jedynie comiesięczną opłatę abonamentową. Po tym czasie zwraca się samochód i można zrezygnować z dalszych usług, lub wybrać dla siebie nowe auto w ramach nowej umowy – jest to więc szansa na coroczną wymianę samochodu na model prosto z salonu.

  1. Dodatkowe usługi zawarte w abonamencie samochodowym

  Auto w abonamencie to nie tylko nowy samochód udostępniony na rok, ale także związane z nim usługi, które ułatwią codzienne korzystanie z auta oraz zadbają o bezpieczeństwo i komfort kierowcy. Można wybierać wśród różnych pakietów abonamentu, zawierających dodatkowe opcje – przykładem jest pakiet z pełnym ubezpieczeniem AC i OC, opcja z usługą assistance i samochodem zastępczym czy abonament, w ramach którego otrzymuje się również komplet opon zimowych, wraz z ich przechowywaniem i wymianą sezonową.

  1. Niskie ograniczenia

  Z auta na abonament można korzystać w pełnym wymiarze, tak, jak z prywatnego pojazdu – ograniczenia są naprawdę niewielkie. Przy podpisaniu umowy ustalany jest limit kilometrów, którego nie powinno się przekroczyć w trakcie roku użytkowania – z tego powodu warto go dobrać do swoich potrzeb. Autem można podróżować po całym kraju, a także poza jego granicami, choć w takim przypadku potrzebne będzie zgłoszenie wyjazdu do wypożyczalni.

  Samochód na abonament to bardzo korzystna opcja, z której skorzystać może niemal każdy – warto zdecydować się na usługi, dzięki którym co roku można cieszyć się zupełnie nowym, wymarzonym modelem auta.

  Auto w abonamencie – 5 powodów, dla których warto skorzystać z usługi

 • Podsumowanie policyjnej akcji „Znicz 2019”

  Policjanci z koszalińskich jednostek w trakcie akcji „Znicz 2019” pracowali intensywnie nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom miasta i powiatu, a w szczególności uczestnikom ruchu drogowego. W okresie Wszystkich Świętych nie odnotowaliśmy długotrwałych, poważniejszych utrudnień w ruchu na głównych trasach naszego miasta.

 • Spotkanie policjantów z dziećmi

  Mundurowi z Posterunku Policji w Sianowie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1. Podczas wizyty policjanci przekazali cenne uwagi dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych.

 • Międzyszkolny Konkurs Plastyczny z cyklu Malujemy jak Matejko
  Cykl spotkań dla młodzieży pt. „Audiobooki – to jest to!”
 • Trwa policyjna akcja „Znicz 2019”

  Trwa policyjna akcja „Znicz 2019”. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich najbliższych. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Policjanci wspierani są w tych działaniach przez przedstawicieli innych służb.

 • Premiera filmu o koszalińskim kombatancie AK Edwardzie Mucha ps. Komar