Po raz kolejny przestępcy podają się za fałszywych policjantów oraz pracowników poczty. Dzwonią i próbują oszukać kolejnych mieszkańców Koszalina! Oszukane zostały dwie seniorki, które przekazały swoje wszystkie życiowe oszczędności. Mundurowi ostrzegają i apelują o wzmożoną ostrożność!

Dzisiaj policjanci z koszalińskiej komendy otrzymali kilkanaście zgłoszeń, że osoby podające się za pracowników poczty oraz policjantów próbowały ich oszukać.

Schemat działania sprawców jest podobny. Na telefon stacjonarny seniora dzwoni mężczyzna lub kobieta, którzy przedstawiają się  jako pracownik poczty. Informują osoby starsze, że mają nadaną dla seniora przesyłkę, ale nie zgadza się adres. Proszą o podanie miejsca zamieszkania i numer telefonu komórkowego. Oszuści dzwonią już na telefon komórkowy i podając się za policjanta informują, że członek rodziny spowodował wypadek lub kolizję.

Ta metoda jest już znana! Oszuści pod legendą spowodowania wypadku samochodowego przez najbliższą seniorowi osobę z rodziny chcą wyłudzić ich oszczędności życia.

Dzisiaj oszukane zostały dwie seniorki z Koszalina. Jedna przekazała „kurierowi” pieniądze w kwocie 30 tysięcy złotych, a druga pozostawił 20 tysięcy we wskazanym przez fałszywego „policjanta” miejscu.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

Pamiętajmy, że oszuści pojawiają się najczęściej u osób starszych. Opowiadają i uprawdopodabniają rożne wymyślone historie. Potrafią tak prowadzić rozmowę z seniorami, aby ci wskazali miejsce przechowywania gotówki czy innych wartościowych przedmiotów.

Najlepiej w ogóle nie wpuszczać do domu osób, których nie znamy, a w razie podejrzeń i wątpliwości zaleca się natychmiastowy kontakt z Policją.