Policjanci wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie prowadzą cykl zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży szkolnej o zagrożeniach w sieci Internet. Z prelekcją dla uczniów zawitali do Zespołu Szkół nr 7 w Koszalinie.

Koszalińscy policjanci w trosce dzieci i młodzież w wieku szkolnym prowadzą zajęcia dotyczące zagrożeń jakie mogą spotkać najmłodszych użytkowników w sieci. Czas spędzany na wirtualnych kontaktach u ludzi młodych zwiększa się oraz przeniesione są tam ich relacje koleżeńskie. Młodzież w internetowych serwisach społecznościowych poprzez komentarze oraz interakcje z rówieśnikami prowadzi życie społeczne. W cyberprzestrzeni ma miejsce szereg zjawisk patologicznych takich jak hejt czy cyberprzemoc przyjmująca różną postać. Prowadzone przez policjantów zajęcia mają za zadanie nie tylko ich uświadomić w kwestii tych zjawisk ale także pokazać ich konsekwencje oraz to, że są one czymś nieakceptowalnym.

W trakcie zajęć uczniowie zapoznają się też ze zjawiskiem cyberprzestępczości. Policjanci zwracają uwagę na zasady bezpieczeństwa korzystania z sieci oraz uczą sposobów postępowania w przypadku, kiedy najmłodsi poczują się w jakikolwiek sposób zagrożeni tym co dzieje się w wirtualnej przestrzeni, wokół nich.