Co to takiego cyberprzemoc, jak uchronić się przed oszustami internetowymi i dlaczego nie wolno ufać nieznajomym w sieci. Odpowiedzi na te i inne pytania związane z zagrożeniami w internecie usłyszeli uczniowie Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu.

Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu, policjantka z koszalińskiej komendy poruszyła tematykę bezpieczeństwa w sieci i cyberzagrożeń. Zwracała szczególną uwagę na fakt, że nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i jakimi pobudkami się kieruje.

Drugim istotnym elementem wykładu była przemoc i agresja propagowana za pomocą cyfrowych środków przekazu. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są czynniki determinujące agresję wśród młodych ludzi oraz jak sobie radzić z hejtem.

Funkcjonariuszka przestrzegała uczniów przed publikowaniem swoich zdjęć w internecie albo udostępnianiem ich nieznajomym osobom, ponieważ nie wiadomo kiedy i do czego mogą być wykorzystane.

W związku z tym, że niebawem w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe policjanci podczas wizyty przypomnieli uczniom o tym, jak należy bezpiecznie zachować się w trakcie czasu wolnego, aby nikomu nie stała się krzywda. Mundurowi mówili także o podstawowych zasadach nawiązywania kontaktów z nowymi, nieznanymi osobami. Omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące niechronionych uczestników ruchu drogowego uczulając jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.