Jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa - każdy wie, ale czy każdy je zna? Policjanci z Wydziału Prewencji odwiedzili najmłodszych z Przedszkola nr 16. Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, mundurowi sprawdzili wiedzę najmłodszych odnośnie numerów alarmowych.

Koszalińscy funkcjonariusze wiedzą, jak ważną rolę w zapobieganiu nieszczęśliwym wypadkom odgrywa profilaktyka prowadzona od najmłodszych lat. Tym razem mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 16.

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznawali z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. W trakcie zajęć praktycznych uczyli najmłodszych podstawowych zasad, których trzeba przestrzegać poruszając się drogą do domu.

Kolejnym bardzo ważnym tematem poruszonym przez mundurowych była znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania przedszkolaki poznały i utrwaliły numery alarmowe, a policjanci omówili konsekwencje wynikające z ich nieprawidłowego korzystania. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc, jak rozmawiać przez telefon z dyżurnym oraz jak zachowywać się w miejscach wypadków.