W ramach obchodów 75-lecia KBP, Mediateka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej zaprasza na koncert Shoty Adamashvilego - GEORGIAN COUNTRY SINGER. Koncert odbędzie się 9 grudnia o godz. 17:00 w Mediatece KBP przy placu Polonii 1.

Shota Adamashvili to piosenkarz muzyki country i autor tekstów z Gruzji. Urodzony i wychowany w małym miasteczku Bolnisi, zaczął grać na ulicach Tbilisi i po raz pierwszy wystąpił publicznie w Georgia's Got Talent w 2011 roku, ale jego pierwszym udanym programem telewizyjnym był The Voice w 2013 roku i pomimo tego, że nie wygrał programu, zdobył dużą popularność. Od tego czasu grał niezliczoną ilość koncertów i festiwali.
W 2017 roku wraz ze swoim byłym zespołem Windshield zdobył nominacje do tytułu Piosenki Roku i Zespołu Roku na Caucasus Music Awards Phoenix. Windshield otworzył koncert dla Beth Hart, która wystąpiła na Tbilisi Open Air w Gruzji i Visagino Country na Litwie. Latem 2021 Shota zagrał bardzo udaną trasę koncertową „Baltic Tour”. Później wystąpił online na Texas Sounds International Country Music Awards 2021 i zdobył dwie nominacje: Wirtualna Wschodząca Gwiazda Roku i Wybór Producenta. Jedyny artysta country w Gruzji nadal buduje swoją solową karierę, a wiosną 2022 roku wydał swoją debiutancką, akustyczną EP-kę.

Fot. Sofar, songs from a room