Policjanci z koszalińskiej komendy wzięli udział w rodzinnym pikniku, który zorganizowany na terenie gminy Będzino. Już rozpoczęły się upragnione wakacje, dlatego tematem przewodnim poruszanym przez mundurowych było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Każdego roku,  w trakcie sezonu letniego koszalińscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, by rozmawiać o tym jak spędzić bezpiecznie wolny czas w trakcie wakacji.

Mundurowi z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego i mieleńskiego komisariatu włączyli się w zorganizowany rodzinny piknik. Głównym tematem poruszanym przez policjantów w trakcie pikniku było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród najmłodszych

Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz omówili co należy zrobić, gdy się zgubimy. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Mundurowi ostrzegali przed zabieraniem ze sobą i pozostawianiem bez nadzoru portfeli z większą ilością gotówki, dokumentów oraz  telefonów.  Nie zabrakło też informacji i rozmów na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się w morzu.  

Podczas pikniku rodzinnego każdy zainteresowany mógł z bliska przyjrzeć się umundurowaniu, radiowozom oraz urządzeniom, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Jak zwykle największą popularnością wśród najmłodszych cieszył się policyjny radiowóz i motocykl, a każdy chętny maluch mógł zasiąść za jego kierownicą.

Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz działań koszalińskich policjantów, którzy z dużym zaangażowanie starają się w przystępny sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.