W trakcie tylko dwóch dni policjanci pełniący służbę na terenie miasta i powiatu koszalińskiego zatrzymali 6 osób, które wykazały się brakiem wyobraźni decydując się wsiąść za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Każdego dnia policjanci z koszalińskiej komendy mobilizują siły. Dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadząc intensywne kontrole kierowców, wyłączają z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, a tym samym zdrowie, a czasami życie swoje i innych osób.

W trakcie tylko dwóch ostatnich dni mundurowi zatrzymali 6 kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

Policjanci pierwszego nietrzeźwego kierującego zatrzymali w Polanowie na ul. Koszalińskiej, 31-letni mężczyzna kierował pojazdem marki skoda mając w organizmie 1,7 promila alkoholu. Kolejny z zatrzymanych kierujących, 47-letni mężczyzna prowadził swój pojazd marki vw w Koszalinie na ul. Gnieźnieńskiej a badanie alkotestem wykazało u niego 1,9 promila alkoholu. Kolejny zatrzymany nietrzeźwy kierujący poruszał się fordem ul. Młyńską w Koszalinie. W chwili badania nieodpowiedzialny 50-letni kierujący miał 1 promil alkoholu.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się Sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podejmowane przez Policję regularne kontrole mają spowodować wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największą liczbę nietrzeźwych kierujących.