Jak prawidłowo poruszać się na „dwóch kółkach”, jak przygotować się do jazdy, o jakich zasadach warto pamiętać podczas rowerowych podróży? Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy dbając o bezpieczeństwo dzieci edukowali, uczyli ich zasad, których należy przestrzegać w trakcie jazdy, a także przeprowadzili egzamin na kartę rowerową.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia  dbają o bezpieczeństwo na drodze, ale często włączają się również w działania profilaktyczne, których celem jest przekazywanie dzieciom różnych zasad bezpieczeństwa.

Mundurowi spotkali się z uczniami, których wiek umożliwia im ubieganie się o kartę rowerową, by uczyć ich bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym i podczas jazdy rowerem. Policjanci omówili zasady, które bezwzględnie należy przestrzegać oraz przedstawili możliwe zagrożenia, których należy unikać. Jednym z najważniejszych aspektów jest widoczność, dlatego też warto, aby dzieci podczas jazdy posiadały na sobie kamizelkę odblaskową, a na rowerach wymagane odblaski.

Zwieńczeniem spotkania było przeprowadzenie egzaminu na kartę rowerową w koszalińskim ZORD, pod czujnym okiem policjantów. To właśnie w trakcie egzaminu można było jeszcze przekazać dzieciom dodatkowe wskazówki, które przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa. Dzieci już w tak młodym wieku wykazały się świetną znajomością najważniejszych przepisów, a także umiejętnościami jazdy na rowerze.