Intensywne działania funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wraz z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego ponownie doprowadziły do zabezpieczenie nielegalnego tytoniu bez znaków akcyzy.

Funkcjonariusze

Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie podejrzewali, że na jednej z posesji w gminie Polanów może znajdować się nielegalny tytoń. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Celno-Skarbowymi przystąpili do realizacji. W wyniku przeszukania wytypowanych zabudowań znajdujących się na posesji ujawnili worki z krajanką tytoniową. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli około 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

44 letni mężczyzna, u którego zabezpieczono tytoń usłyszał już zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Taka ilość kontrabandy mogła po wprowadzeniu do obrotu spowodować straty Skarbu Państwa na łączną kwotę przekraczającą 16 tysięcy złotych.

Ujawniony nielegalny tytoń zabezpieczony został przez funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe.