Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Materace Koszalin - jak wybrać najlepszy dla siebie model?

Dobry sen jest podstawą zdrowego organizmu. Podczas snu głębokiego metabolizm zwalnia, organizm się regeneruje i zwalcza hormony stresu nagromadzone przez cały dzień. Wbrew pozorom masz ogromny wpływ na jakość swojego snu. Zacznij od ograniczenia niebieskiego światła wieczorem, odpowiednią ilość snu i dobrze dobranego materaca. Jak wybrać najlepszy dla siebie model materaca?

Rodzaje materacy - jak dobrać materac?

Do głównych zadań materaca należy uzyskanie jak najlepszego podparcia dla kręgosłupa. Idealny materac dla Ciebie dostosuje się do Twojego ciała, zapewniając maksimum wygody i co najważniejsze - unikniesz porannego "połamania". Pewnie znasz to uczucie, kiedy o poranku, zamiast sprawnie przygotowywać się do reszty dnia, usilnie próbujesz się rozprostować. Z dobrze dobranym materacem raz na zawsze unikniesz tego problemu.

Rodzaje materacy - jak dobrać materac?

Materace piankowe

Do najpopularniejszych materacy należą materace pianowe wykonywane z pianki wysokoelastycznej lub termoaktywnej.

Pierwsza z nich reaguje na nacisk i błyskawicznie dopasowuje się do pozycji, w jakiej ułożone jest ciało. Pianka wysokoelastyczna dba o odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa, nawet kiedy podczas snu często zmieniasz pozycje. Jednym z klasycznych przykładów materaca z piany wysokoelastycznej jest model Modern Hilding.

Pianka termoelastyczna natomiast reaguje na ciepło. W momencie, kiedy położysz się na materacu wykonanym z pianki termoelastycznej, ta odtworzy kształt Twojego ciała, przyjemnie Cię otuli i zapewni odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa przez całą noc. Model Hilding Salsa będzie idealny jako pierwszy materac z tej kategorii.

Dla alergików najlepszym wyborem będzie materac lateksowy. W połączeniu z mleczkiem kauczukowym jest materiałem antygrzybicznym i antybakteryjnym. Lateks jest bardzo elastycznym i wytrzymałym materiałem. Dopasowuje się do ciała, zapewniając doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Warto zwrócić uwagę na model Hilding Melody, który świetnie reprezentuje tę kategorię.

Zdecydowaną zaletą materaców pianowych jest to, że nie skrzypią, nie falują i dają duży komfort snu nawet wtedy, kiedy na tym samym materacu śpią dwie osoby.

Materace sprężynowe

Dobrej jakości materac sprężynowy sprawdzi się równie dobrze, jak materac pianowy. Po czym poznać dobry materac sprężynowy? Jest wykonany z ogromnej ilości niewielkich sprężyn, z których każda jest umieszczona w osobnej kieszeni fiszbinowej. Taka konstrukcja materaca pozwoli odpowiednio zareagować na nacisk i dostosować się do ciała tak, żeby kręgosłup miał doskonałe podparcie przez całą noc. Materace wyprodukowane w ten sposób nie skrzypią, nie odgniatają się i nie falują. Na takim materacu spokojnie wyśpią się dwie osoby. Są nieco droższe niż materace z piany, jednak np. model Tango Hilding cenowo jest bardzo zbliżony do materacy pianowych.

Czy materac kupię stacjonarnie w Koszalinie?

Producent materacy Hilding współpracuje z takimi markami jak Natura, Galaxy dla Agata Meble, Sleepmed, FitSleep, Pan Materac, Senpo, więc materace można zakupić w sklepach stacjonarnych tych firm. Materace Koszalin to strona, na której z łatwością wyszukasz sklepy stacjonarne w Koszalinie, w których będziesz mógł obejrzeć, przetestować i wybrać odpowiedni materac dla siebie. Profesjonalni doradcy pomogą dobrać materac z odpowiednim wypełnieniem dla twojej sylwetki. Nawet takie czynniki jak waga i wzrost mają spore znaczenie przy wyborze odpowiedniego materaca. Z doświadczonym sprzedawcą łatwiej podejmiesz decyzje i będziesz mógł cieszyć się dobrej jakości snem!

Czy materac kupię stacjonarnie w Koszalinie?