Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Półmetek wakacji za nami. Policjanci nadal prowadzą wzmożone działania, aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie wakacyjnych wyjazdów wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Podobnie jak w latach ubiegłych, w ramach działań „Bezpieczne wakacje", funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Jednym z priorytetowych zadań służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podróżnych.

Wakacje to czas wypoczynku i podróży, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla funkcjonariuszy, to jednak czas wzmożonej pracy. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych i każdorazowo przypominają im, że każdy kierowca powinien odpowiednio zaplanować podróż, a przed samym wyjazdem wypocząć. Ważne jest także, aby pamiętać nie tylko o przepisach ruchu drogowego, ale także o zasadach kultury. Pośpiech na drodze nigdy nie idzie w parze z bezpieczeństwem.

Przed wyjazdem w dłuższą podróż każdy kierowca powinien sprawdzić stan techniczny swojego auta. Trzeba skontrolować poziom płynów w silniku: płynu spryskiwaczy, chłodniczego i oleju. Ważne, aby wszystkie żarówki i światła w aucie były sprawne – dobrze jest mieć w zapasie żarówki, które w razie potrzeby można od razu wymienić. Kierowca przed jazdą powinien być wypoczęty i trzeźwy. Dla nietrzeźwych za kółkiem nie będzie żadnej taryfy ulgowej – policjanci z całą surowością będą karać tych, którzy prowadzili auto na podwójnym gazie. Każda osoba w samochodzie musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci muszą być przewożone w specjalnych fotelikach.

Na drogi każdego dnia wyjeżdżają nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Wszystko po to, aby było bezpieczniej i przede wszystkim bez ofiar.

Policja apeluje do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.  Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od nas samych. Rozwaga, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunek dla innych kierowców – to hasła które powinny towarzyszyć przy każdej podróży. Zróbmy wszystko, aby wakacje pozostawiły w nas tylko pozytywne wspomnienia.