Sześciu nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali podczas weekendu na drogach miasta i powiatu policjanci z koszalińskich jednostek. Rekordzista w chwili badania miał w organizmie 2,8 promila alkoholu.

W trakcie każdego weekendu policjanci z drogówki mobilizują siły. Dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy.

W miniony weekend patrolujący główne trasy naszego miasta i powiatu   policjanci z koszalińskiej drogówki oraz z innych jednostek podległych Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali sześciu nieodpowiedzialnych kierowców. Każdy z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo że wcześniej spożywał alkohol lub zażywał środki odurzające.

Niechlubnym rekordzistą był mężczyzna, który w Koszalinie przy ul. Gnieźnieńskiej jechał fordem mając w organizmie ponad 2,8 promila alkoholu  w organizmie.

Ponadto Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania czterem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz wystawili 64 mandaty za przekroczenie prędkości.

Policjanci apelują do wszystkich kierujących o jazdę zgodną z przepisami i dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.