Patrole w Bobolicach przeszukały parki - kilkanaście mandatów, brak zatrzymań

FOT. Policja Koszalin
Widoczna obecność patroli w parkach i na placach. Policjanci kontrolowali osoby w przestrzeni publicznej - nie było zatrzymań za narkotyki, ale funkcjonariusze nałożyli kilkanaście mandatów. Działania prowadził Posterunek Policji w Bobolicach wspólnie z Oddziałem Prewencji Policji w Szczecinie.
Jak podaje Policja:
“Policjanci z Posterunku Policji w Bobolicach wspólnie z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie osób posiadających środki odurzające oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców na terenie gminy Bobolice.”
Patrole skoncentrowały się w miejscach gromadzenia się mieszkańców - przy placach, parkach i terenach rekreacyjnych. Funkcjonariusze prowadzili kontrole osób i reagowali na sygnały mogące wskazywać na posiadanie lub rozprowadzanie środków odurzających.
Działania miały charakter prewencyjny i represyjny jednocześnie - mundurowi chcieli zniechęcić do popełniania przestępstw przez widoczną obecność patroli. W praktyce oznaczało to, że - nie zatrzymali żadnej osoby w związku z posiadaniem środków odurzających - ale funkcjonariusze ujawnili wykroczenia porządkowe.
Efekt kontroli był wymierny w postaci kar porządkowych - policjanci nałożyli kilkanaście mandatów za różne wykroczenia. Działania miały też aspekt budowania poczucia bezpieczeństwa dla mieszkańców i osób przebywających w przestrzeni publicznej.
Widoczna obecność patroli przyniosła więcej mandatów niż spektakularnych zatrzymań - to pokazuje, że rutynowe patrole potrafią szybciej przywrócić porządek niż długotrwałe śledztwa.
Policja podkreśliła prewencyjny cel działań i zapowiedziała kontynuację podobnych akcji. Funkcjonariusze apelowali też do mieszkańców o zgłaszanie niepokojących sytuacji i współpracę z służbami w celu utrzymania porządku publicznego.
na podstawie: KMP w Koszalinie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Koszalin). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: SMS ZPRP Kielce – ENERGA GWARDIA Koszalin 32:30. Koszalin wraca z Kielc po twardym boju](/images/mecz/thumbnails/sms-zprp-kielce-energa-gwardia-koszalin-25042026-3230.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: SMS ZPRP Kielce – ENERGA GWARDIA Koszalin 32:30. Koszalin wraca z Kielc po twardym boju

Fundacje i stowarzyszenia pod lupą. Gotówka powyżej 10 tys. euro wymaga zgłoszenia

W Lublanie sprawdzali AI i bezpieczeństwo. Wiedza wróci do Świemina

Nowy żłobek w Koszalinie szuka nazwy. Rusza konkurs z nagrodą

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

W Bobolicach ruszą zawody strzeleckie – biało–czerwony akcent majowego święta

Spacer z prezydentem w Kretominie. Rozmowa ruszy przy Koperkowej

Na Skowronków i sąsiednich ulicach zabraknie wody na kilka godzin

Wiosenny koncert w CK105 pokaże, jak brzmi śpiew dojrzalszy o doświadczenie

Rusza wybór rady seniorów. Powiat czeka na kandydatów

W Bobolicach przypominają o sile codziennych wyborów w Dniu Ziemi

Żonkilowa zbiórka w Bobolicach przyniosła konkretne wsparcie dla hospicjum
Przydatne dane teleadresowe
- Ile lat ma katedra w Koszalinie? Tajemnice wieku katedry w Koszalinie
- Jak daleko jest z Koszalina nad morze? Przewodnik po najbliższych plażach
- Współczesne miejsca pochówku i usługi pogrzebowe w Koszalinie
- Czy w Koszalinie jest zoo? Odkryj dziką stronę miasta
- Gdzie jest lotnisko w Koszalinie? Odkryj najlepsze połączenia lotnicze
- Czy Koszalin jest bezpieczny? Przewodnik dla mieszkańców i turystów
