Eliminacje do Turnieju Recytatorskiego
Przed nami finał 55. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”! W eliminacjach, które odbyły się 22 maja 2024 roku, wyłoniono najlepszych recytatorów w kategorii "Ptaki". Emocje sięgnęły zenitu, a jury miało niełatwe zadanie. Oto szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia.
  1. Eliminacje odbyły się 22 maja 2024 roku.
  2. Przesłuchano 12 recytatorów.
  3. Do finału zakwalifikowano Lenę Stenzel i Aleksandra Celekińskiego.
  4. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.

W minioną środę, 22 maja 2024 roku, odbyły się eliminacje do 55. edycji Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. W kategorii „Ptaki” 12 utalentowanych recytatorów rywalizowało o awans do finału. Jury, w skład którego wchodziły Bożena Kaczmarek, Anna Sztumer oraz Klaudia Górzyńska, miało niełatwe zadanie.

W wyniku przesłuchań, komisja postanowiła nagrodzić dwie osoby, które wyróżniły się szczególnymi umiejętnościami recytatorskimi. Do finału zakwalifikowali się Lena Stenzel ze Szkoły Podstawowej im. Ludzi Morza w Mścicach oraz Aleksander Celekiński ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie. Gratulujemy serdecznie!

Warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci książek. To wspaniałe wyróżnienie dla młodych talentów, którzy z pasją i zaangażowaniem przygotowywali się do tego wydarzenia.

Z niecierpliwością czekamy na finał turnieju, który z pewnością dostarczy jeszcze więcej emocji i wzruszeń. Powodzenia dla wszystkich uczestników!


Na podst. Biblioteka Koszalińska