Nietrzeźwy kierowca z zakazem przewoził dziecko w Koszalinie
Wczoraj rano, podczas policyjnej akcji "Trzeźwy Poranek", funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który prowadził pojazd mimo obowiązującego zakazu i znajdował się pod wpływem narkotyków. Co więcej, przy sobie miał on 3,5-roczne dziecko.
  1. Zatrzymanie nastąpiło podczas rutynowej kontroli w ramach akcji "Trzeźwy Poranek".
  2. 34-letni kierowca bmw, próbując uniknąć kontroli, zatrzymał się w autobusowej zatoczce.
  3. Policjanci szybko zareagowali, zatrzymując mężczyznę, który okazał się być pod wpływem środków odurzających.
  4. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i z aktywnym zakazem.

Interwencja miała miejsce na jednej z głównych ulic miasta, gdzie policjanci przeprowadzali kontrole mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Skontrolowano blisko 80 osób kierujących pojazdami, a wśród nich zatrzymano wspomnianego 34-latka. Mężczyzna miał przy sobie dziecko, co dodatkowo skomplikowało całą sytuację.

Zachowanie podejrzanego wzbudziło natychmiastowe podejrzenia funkcjonariuszy, którzy zdecydowali się na przeprowadzenie narkotestu. Wynik testu był pozytywny, co potwierdziło stan nietrzeźwości kierowcy. Dodatkowo, w policyjnych systemach znaleziono informację o istniejącym zakazie prowadzenia pojazdów, nałożonym na tego mężczyznę.

Obecnie sprawą zajmie się sąd, który zadecyduje o dalszym losie zatrzymanego. Zdarzenie to jest przestrogą dla wszystkich kierowców, przypominając o konsekwencjach lekceważenia prawa oraz o odpowiedzialności, jaką niesie za sobą prowadzenie pojazdu. Bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem, a tego typu kontrole mają na celu zwiększenie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Wg inf z: KMP w Koszalinie