Dynamicznie i wesoło o bibliotekach powiatu koszalińskiego 2023 – konferencja powiatowa
Czy to możliwe, że biblioteki mogą być tak fascynujące? Wydarzenie w Koszalinie udowadnia, że tak!
  • Spotkanie bibliotekarzy z powiatu koszalińskiego w formie Pecha Kucha
  • Wymiana doświadczeń i kreatywnych pomysłów wśród specjalistów
  • Obecność znaczących postaci z życia publicznego i edukacyjnego

Wyjątkowe wystąpienia, które rozśmieszały i jednocześnie inspirowały, stały się ozdobą konferencji poświęconej bibliotekom powiatu koszalińskiego, która odbyła się 7 lutego w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie zgromadziło pasjonatów książek i wiedzy, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami w sposób pełen energii i humoru. Nietuzinkowe podejście do tematu bibliotekarstwa zyskało nowe oblicze dzięki formule Pecha Kucha, pozwalającej na krótkie, ale treściwe prezentacje.

Spotkanie było okazją nie tylko do pokazania dorobku i osiągnięć poszczególnych placówek, ale również do rozmowy o przyszłości i wyzwaniach stojących przed bibliotekami w dobie cyfryzacji. Wśród gości znaleźli się Starosta Koszaliński, Marian Hermanowicz i Zastępca Prezydenta Koszalina, Przemysław Krzyżanowski, co podkreślało rangę i znaczenie spotkania dla wspólnoty lokalnej.

Serdeczność uczestników konferencji i ich otwartość na nowe pomysły świadczą o tym, że biblioteki w powiecie koszalińskim to nie tylko magazyny książek, ale żywe centra kultury i wiedzy, które dynamicznie wkraczają w przyszłość, kształcąc, inspirując i rozwijając społeczność. Jest to dowód na to, że lokalne biblioteki mogą stać się prawdziwymi inkubatorami kreatywności.


Biblioteka Koszalińska