20 słuchaczy ze Szkoły Policji w Słupsku pod koniec szkolenia zawodowego i po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, po raz pierwszy wychodzi do służby w terenie. W ramach praktyki zawodowej wspólnie z doświadczonymi policjantami z koszalińskiej komendy przez najbliższe cztery tygodnie będą w patrolach pieszych dbali o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.

Wczoraj szeregi koszalińskich policjantów zasilili po raz kolejny słuchacze ze Szkoły Policji w Słupsku. Przez najbliższe cztery tygodnie, wspólnie z doświadczonymi policjantami z naszych jednostek, w patrolach pieszych będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Koszalina oraz podległych gmin.

W ostatnim okresie, to już kolejna tura praktyk, jakie odbywają słuchacze ze Słupska. Dzięki wspólnym patrolom z policjantami, na ulicach naszego miasta pojawi się więcej mundurowych, którzy będą dbali o nasze bezpieczeństwo.

Jednym z podstawowych zadań adeptów będzie patrolowanie miejsc szczególnie zagrożonych oraz zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców.

Wspólne patrole szczególną uwagą obejmują rejon mostu im. Powstańców Warszawskich przy Al. Monte Cassino oraz rejon ulicy Zwycięstwa, Dworcowej, Parku Książąt Pomorskich, Dworca PKP, Sportowej Doliny, a także głównych ciągów komunikacyjnych.