Gala jubileuszowa

25 maja mury Filharmonii Koszalińskiej gościły członkinie, członków, podopiecznych oraz sympatyków koszalińskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością, które obchodziło jubileusz 40-lecia działalności. Podczas uroczystej gali, która stanowiła jednocześnie podsumowanie Dni Godności, obchodzonych w Koszalinie wieloletni pracownicy stowarzyszenia otrzymali liczne nagrody oraz wyróżnienia.

Od ponad 25 lat pracownicy Koszalińskiej Biblioteki Publicznej z radością współpracują z Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie, wpierając proces edukacji, między innymi poprzez zajęcia terapeutyczne z zakresu muzyko- i arteterapii w Mediatece i w filiach bibliotecznych nr 9 i nr 11. Oprócz zajęć uczestnicy wszystkich placówek korzystają z bibliotecznej oferty, w tym z projekcji filmowych, koncertów, atrakcji Nocy w bibliotece, a także Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”.

Członkiniom i członkom stowarzyszenia serdecznie gratulujemy wieloletniego zaangażowania w działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym, wspierania ich rodzin i życzymy kolejnych sukcesów!