Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie podczas zajęć z uczniami Computer Collage omówili proces rekrutacji oraz na czym polega służba w Policji. Szerokie spektrum policyjnych działań z pewnością sprawi, że każdy chętny znajdzie komórkę zgodną ze swoimi zainteresowaniami oraz wykształceniem.

Policjanci z koszalińskiej komendy już od wielu lat są opiekunami kilku profilowanych klas. Większość młodych osób interesuje się służbą w Policji i wiąże z tą formacją swoją zawodową przyszłość.

Dzisiejsze spotkanie zostało zorganizowane w auli Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Udział w nim wzięli uczniowie klas o profilu policyjnym.

W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja przyjęcia i na czym polega służba w Policji. Mogli zobaczyć w jakie ŚPB do codziennej służby są wyposażeni policjanci jak również z jakich jednostek broni korzystają funkcjonariusze.

Jednym z tematów zajęć była także pierwsza pomoc przedmedyczna. Uczniowie dowiedzieli się jakie należy podjąć czynności na miejscu zdarzenia, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz poszkodowanego.

Policjanci podczas spotkania rozmawiali z zainteresowanymi osobami na wiele tematów dotyczących specyfiki swojej codziennej służby. Funkcjonariusze odpowiadali na nurtujące uczniów pytania udzielając wyczerpujących odpowiedzi. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Zaplanuj swoją przyszłość – wstąp w Nasze szeregi”.