18.04.2023 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Koszalinie został przeprowadzony na etapie okręgowym Turniej o Puchar Zachodniopomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w zbijaka. Turniej przeprowadzany był w ramach podsumowania kampanii wojewódzkiej #MojaSzkołaZdrowaSzkoła, skierowanej do uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Celem turnieju była promocja zdrowego stylu życia poprzez wypromowanie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu oraz zapobieganie nadwadze i otyłości poprzez zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Rywalizacja sportowa odbywała się pomiędzy szkołami z Koszalina, powiatu koszalińskiego, Białogardu, Kołobrzegu i Gryfic.

Po zaciętej walce mamy finalistów, którzy będą reprezentować Nasz region na etapie wojewódzkim w dniu 2 czerwca 2023 r. w Szczecinie.

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Koszalinie
II miejsce Zespół Szkół Publicznych w Polanowie
III miejsce Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Kołobrzegu

Wyróżnienie:
Szkoła Podstawowa w Karlinie
Szkoła Podstawowa w Brojcach

Podczas Turnieju dodatkowymi atrakcjami były pokazy tańca uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koszalinie oraz pokaz I pomocy przedmedycznej przedstawiony przez Grupę Poszukiwawczo- Ratowniczą WOPR Powiatu Białogardzkiego.