Do turnieju zgłoszono dziesięć drużyn składających się z funkcjonariuszy szkolenia podoficerskiego, oficerskiego oraz kadry COSSG. Sportowym zmaganiom zawodników towarzyszyły niezwykłe emocje i nadzwyczajny doping kibiców, którzy gromkimi brawami nagradzali ciekawe akcje, celne zagrania zawodników i zdobyte punkty.

Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, zgodnie z zasadami fair-play. Zespoły uczestniczące w rywalizacji grały systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach, po czym dwie najlepsze drużyny z poszczególnych grup awansowały do fazy pucharowej.

Po emocjonującej walce w każdym ze spotkań, zwycięzcą turnieju została reprezentacja Kadry COSSG. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno drużyny z kursu Podoficerskiego: PDF 106 oraz PDF 105.

Turniej Koszykówki był okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także znakomitą formą zabawy oraz integracji dla funkcjonariuszy przebywających w Ośrodku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą postawę sportową oraz gratulujemy wyników.

Dekoracji najlepszych drużyn turnieju  w imieniu Komendanta Ośrodka w dniu 23 listopada 2022 r. dokonał płk SG Arkadiusz URLICH  - zastępca Komendanta ds. dydaktycznych COSSG.