Marek Kamiński i Piotr Pawłowski na scenie w sali kinowej KBP

24 listopada w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Markiem Kamińskim polskim polarnikiem, przedsiębiorcą, filozofem, coachem, autorem bestsellerów "Wyprawa" i "Idź swoją drogą", Honorowym Obywatelem Koszalina.
Prowadzący Piotr Pawłowski rozpoczął spotkanie od odniesienia się do nadania przez władze naszego miasta honorowego obywatelstwa Kamińskiemu. Następnie rozmowa potoczyła się w stronę pierwszych doświadczeń podróżniczych polarnika, jego podróży morskich, odbytych w latach młodzieńczych. Gość opowiadał z prawdziwą werwą o swoich ekspedycjach, o ich znaczeniu fizycznym oraz duchowym. Nie brakowało motywów koszalińskich, wspominek z czasów młodości spędzonej w murach II LO w Koszalinie, które Marek Kamiński ukończył.
Podróżnik ciepło wspominał również swoje dzieciństwo, które spędził w Połczynie. Odpowiadał na bardzo liczne i ciekawe pytania, w których słuchacze odnosili się do książek Marka Kamińskiego oraz jego doświadczeń polarniczych i emocjonalnych.
W wydarzeniu uczestniczył Eugeniusz Żuber, który również otrzymał zaszczytny tytuł Honorowego Obywatela Koszalina. Pan Eugeniusz zabrał głos, gratulując Markowi Kamińskiemu osiągnięć podróżniczych i zawodowych, podziękował mu również za spotkanie z koszalińską publicznością.
Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, a widownia wypełniona była po brzegi. Po rozmowie, widzowie robili sobie zdjęcia z gościem oraz brali autografy, które autor chętnie rozdawał.
Dziękujemy za Państwa obecność i dużą aktywność.