Policjanci ruchu drogowego koszalińskiej komendy szczególną uwagę zwracają na uczestników ruchu poruszających się motocyklami, skuterami, i quadami. Jazda jednośladem jest często naszym hobby, jednak pamiętajmy, że należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie. Świadome uczestnictwo motocyklisty w ruchu drogowym to zrozumienie zagrożeń, jakie niesie za sobą jazda na dwóch kółkach. Swoimi działaniami mundurowi objęli także pas nadmorski.

Pogoda jsprzyja motocyklistom, coraz więcej jednośladów wyjechało na drogi. Niestety, nie wszystkie przejażdżki zakończyły się szczęśliwie. Tylko w ostatnim czasie doszło do dwóch zdarzeń z miłośnikami jednośladów. 

Koszalińscy policjanci apelują do kierujących o jazdę zgodną z przepisami, zwłaszcza jeżeli chodzi o ograniczenia prędkości, a także kontrolują zachowania kierujących motocyklami, skuterami i quadami. Mundurowi prowadza działania skierowane właśnie na kontrolę wskazanych powyżej użytkowników dróg. Sprawdzane są nie tylko uprawnienia do kierowania pojazdami, ale także stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Działania prowadzone są także w pasie nadmorskim. 

Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować miłośnicy dwóch kółek, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne, czy karoseria pojazdu. Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Podróżując po zmierzchu musimy pamiętać, że ograniczona widoczność, zła nawierzchnia, czy dzikie zwierzęta wychodzące z pobocza na jezdnię, mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest, aby prędkość jazdy była dostosowana do warunków panujących na drodze.

Bezpieczeństwo motocyklistów zależy także w dużej mierze od innych uczestników ruchu. Lato. to sprzyjającą aura,  która pozwala na obecność sporej ilości motocykli na drogach. O tym z kolei powinni pamiętać podróżujący samochodami.  Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię - motocyklista często nie jest w stanie wykonać takich manewrów hamowania i omijania, jakie można wykonać samochodem. Świadomość taka powinna towarzyszyć każdemu kierowcy.