Wybieramy ubezpieczenie turystyczne — na co zwrócić uwagę?

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd na wakacje za granicę. Żeby maksymalnie zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę podczas takiej podróży, warto zdecydować się na wykup ubezpieczenia turystycznego. Produkt ten jest nieocenionym wsparciem w razie choroby, a także nieszczęśliwych zdarzeń, które pozwali nam uniknąć przykrych konsekwencji finansowych. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

Ubezpieczenie turystyczne to produkt, który chroni przede wszystkim przed wydatkami związanymi z kosztami leczenia za granicą. Z tego powodu, warto dopasować je do charakteru podróży. Nieco inne ryzyko niesie za sobą na przykład wyjazd związany z pracą, a inne aktywny wypoczynek na nartach. Polisa powinna być dopasowana również pod kątem kierunku wyjazdu, a także naszych indywidualnych potrzeb związanych z przewlekłymi chorobami.

Polisa turystyczna pokrywa wizyty lekarskie, hospitalizacje, leki, środki medyczne, a także transport sanitarny, czyli usługi medyczne za które poza granicami Polski bez ubezpieczenia musielibyśmy samodzielnie zapłacić. Wybierając taki produkt, warto zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną, ponieważ to w jej ramach realizowane są poszczególne procedury. Jeżeli decydujemy się na wyjazd do krajów, które znane są z wysokich kosztów leczenia, takich jak Kanada, Australia, Stany Zjednoczone czy Japonia, warto wybrać polisę oferującą jak najwyższą sumę gwarantowaną.

Ubezpieczenie NNW

Polisa turystyczna oprócz kosztów leczenia powinna gwarantować również ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W sytuacji, kiedy będąc na urlopie, poniesiemy jakikolwiek trwały uszczerbek na zdrowiu, na przykład złamiemy nogę, wówczas otrzymamy odszkodowanie finansowe. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują również możliwość rozszerzenia polisy np. o OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Daje nam ono ochronę w sytuacji, kiedy jesteśmy sprawcami jakiegoś wypadku. Wówczas jeżeli zniszczymy czyjeś mienie, odszkodowanie osobie poszkodowanej wypłaci nasz ubezpieczyciel.

Dodatki do ubezpieczenia turystycznego

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, warto dostosować je do swoich potrzeb. Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują szereg dodatków do tego typu polis. Dobrym pomysłem będzie dokupienie ochrony bagażu, która w razie jego zniszczenia, zgubienia, bądź kradzieży zagwarantuje nam częściową rekompensatę za utracone rzeczy. W dobie COVID-19, warto zwrócić uwagę również na ochronę dotyczącą pokrycia kosztów zakwaterowania na czas kwarantanny, wykonania testów a także opieki w razie zachorowania.