Policja Koszalin: Bezpieczny i aktywny senior
O granicy zaufania do drugiego człowieka, atrakcyjnych z pozoru umowach oraz metodach działania oszustów rozmawiali z członkami Uniwersytetu III Wieku Politechniki Koszalińskiej policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy.
Jednym z najważniejszych zagadnień w ramach prowadzonej przez koszalińskich mundurowych profilaktyki jest stała i kompletna edukacja środowiska seniorów pod kątem przestępstw, których padają ofiarami.
Metody działania przestępców są zwykle podobne. Oszuści dzwonią do starszych osób i podają się za policjanta lub członków rodziny. Proszą o pożyczkę, zastraszają seniorów utratą gotówki z kont bankowych albo przedstawiają zmyśloną historię o prowadzonych działaniach Policji. Niestety, taki schemat mocno oddziałuje na seniorów, którzy z chęci niesienia pomocy zrobiliby wiele. Jeszcze długo po przekazaniu oszustowi pieniędzy nie zdają sobie sprawy z własnej łatwowierności. Dopiero wykonany telefon do oficera dyżurnego lub prawdziwych członków rodziny ujawnia przykrą informację, że oszczędności życia trafiły do nieodpowiedniej, nieuczciwej osoby.
Policjanci z koszalińskiej komendy rozmawiali z członkami Uniwersytetu III Wieku Politechniki Koszalińskiej w ramach programuBezpieczny Senior oraz wskazywali metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i radzili, jak uchronić się przed utratą pieniędzy.
Komenda Miejska Policji w Koszalinie, koszalin.policja.gov.pl/zk/aktual/aktualnosci/46767,Bezpieczny-i-aktywny-senior.html
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: SMS ZPRP Kielce – ENERGA GWARDIA Koszalin 32:30. Koszalin wraca z Kielc po twardym boju](/images/mecz/thumbnails/sms-zprp-kielce-energa-gwardia-koszalin-25042026-3230.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Liga Centralna: SMS ZPRP Kielce – ENERGA GWARDIA Koszalin 32:30. Koszalin wraca z Kielc po twardym boju

Fundacje i stowarzyszenia pod lupą. Gotówka powyżej 10 tys. euro wymaga zgłoszenia

W Lublanie sprawdzali AI i bezpieczeństwo. Wiedza wróci do Świemina

Nowy żłobek w Koszalinie szuka nazwy. Rusza konkurs z nagrodą

Hejt to nie anonimowy troll, to kolega z ławki. Jak naprawdę wygląda cyfrowe życie uczniów?

To nie jest już „internet”. To ich codzienność. Co naprawdę widzą młodzi w sieci?

Nie żyje Łukasz Litewka - poseł Lewicy zginął w wypadku

W Bobolicach ruszą zawody strzeleckie – biało–czerwony akcent majowego święta

Spacer z prezydentem w Kretominie. Rozmowa ruszy przy Koperkowej

Na Skowronków i sąsiednich ulicach zabraknie wody na kilka godzin

Wiosenny koncert w CK105 pokaże, jak brzmi śpiew dojrzalszy o doświadczenie

Rusza wybór rady seniorów. Powiat czeka na kandydatów

W Bobolicach przypominają o sile codziennych wyborów w Dniu Ziemi

Żonkilowa zbiórka w Bobolicach przyniosła konkretne wsparcie dla hospicjum
Przydatne dane teleadresowe
- Teatr w Koszalinie - przebieg dziejów
- Jak nazywał się Koszalin przed wojną? Odkrywanie przeszłości miasta
- Edukacja na miarę XXI wieku, jak koszalińskie szkoły przygotowują uczniów do przyszłości
- Zamek Książąt Pomorskich w Koszalinie historia zamku i jego losy po pożarze
- Park Książąt Pomorskich w Koszalinie - serce miasta
- Gdzie jest Koszalin na mapie Polski? Odkryj to piękne miasto
