Ismena – czym jest ta tajemniczo brzmiąca roślina?

Niektórzy z was z tą nazwą być może spotykają się dopiero pierwszy raz w życiu. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż ismena bynajmniej nie należy do najpopularniejszych roślin w naszym kraju. Być może trochę bardziej znana jest polska nazwa, czyli błonczatka, lecz nadal możemy o tej roślinie mówić jako dość niszowej. Czym ona jednak dokładnie jest, jaka jest jej charakterystyka i dlaczego może ona być naprawdę ciekawym rozwiązaniem do naszego ogrodu?

Czy ismena sprawdzi się w ogrodzie?

Jakie są największe atuty ismeny, o których powinniśmy pamiętać planując nasz ogród i wybierając kwiaty, które mamy zamiar posadzić? Przede wszystkim jest to roślina wieloletnia, co zabiera nam trochę zachodu przy ścinaniu, sadzeniu i ponawianiu tego procesu każdego roku. Dodatkowo posiada naprawdę oryginalnie wyglądające płatki, które wyglądają jak zakręcone kokardki. Jako że jest to roślina wyłącznie dekoracyjna, taki wygląd jest jak najbardziej pożądany i trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę pięknie. Warto również wspomnieć o bardzo ładnym zapachu tych roślin. Możemy wybierać pomiędzy różnymi odmianami i kolorami, a miejsce, gdzie znajdziemy ismenę, jest na przykład strona https://domisad.pl/catalog/ismene.

Jej uprawa nie należy do najtrudniejszych. Ismenę sadzimy wiosną w dość wilgotnej glebie z odpowiednim kompostem. Warto pamiętać o dobrym nasłonecznieniu i rozstawie o wielkości 20-40 centymetrów. Dzięki temu będzie mogła on rozwijać się prawidłowo. Żeby lepiej poznać wymagania takich roślin i pogłębić swoją wiedzę ogrodniczą, możecie sprawdzić takie strony, jak http://asbiznesu.pl/ i http://muszlafest.pl/.