Brakiem rozsądku i skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 52-latek, mieszkaniec powiatu białogardzkiego. Mężczyzna kierował audi mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ujęty został przez Zespół Pogotowia Ratunkowego, który zauważył jego niebezpieczne manewry. Nietrzeźwy mężczyzna przebywa obecnie w policyjnym areszcie.

Do ujęcia obywatelskiego doszło wczoraj na DK 6 w okolicach Białogardu. Z relacji świadków, którzy widzieli całe zdarzenie wynikało, że kierowca audi miał duży problem z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, a w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu. Świadkowie natychmiast po zatrzymaniu się pojazdu na poboczu, podbiegli do kierującego audi i po tym jak wyczuli od niego alkohol zabrali mu kluczyki ze stacyjki. Ratownicy bez namysłu wykręcili numer alarmowy.

Gdy oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaistniałej sytuacji natychmiast na miejsce skierował policyjną załogę. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadków zdarzenia potwierdziły się całkowicie. 52 – letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dziś usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.