Jsk się nie przepracowywać i dobrze sypiać prowadząc małą firmę?

Będziesz lepiej spać, jeśli w ciągu dnia będziesz mieć dużo kontaktu z naturalnym światłem dziennym. Według badań, poruszanie się poprawia funkcje poznawcze, a częste przerwy, mniej więcej co godzinę, faktycznie poprawiają koncentrację na zadaniach. Tak więc po skończonej pracy idź po szklankę wody, spotkaj się z kolegami, zrób sobie przerwę na świeżym powietrzu lub skorzystaj z toalety - to na dłuższą metę zwiększy Twoją produktywność.

Ustal priorytety zadań 

Ustalenie priorytetów dla swoich celów może pomóc ci w jak najlepszym wykorzystaniu ograniczonego czasu i zamienić cię w maszynę do osiągania celów. Pierwszym krokiem jest określenie swoich celów. W życiu zawodowym ważne jest, aby skupić się na zadaniach, które są naprawdę istotne. Nie oznacza to pracy nad rzeczami, które są pilne; oznacza to raczej pracę nad rzeczami, które są rzeczywiście ważne i przyczyniają się do rozwoju Ciebie i Twojego miejsca pracy. Ludzie, którzy pracują przez wiele godzin, są często "ludźmi zadowolonymi", chętnymi do pomocy w inicjatywach innych ludzi i zgadzającymi się na przyjęcie na siebie większej odpowiedzialności. Kluczową częścią ustalania priorytetów jest mówienie "nie", kiedy jest to konieczne.

Minimalizuj rozproszenia w ciągu dnia 

Rozproszenia w ciągu dnia pracy często mogą być stresujące, kosztowne i kosztowne, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Potrzeba średnio 23 minut, aby człowiek mógł w pełni skupić się na temacie po tym, jak mu się przeszkadza. Sporządzenie listy tego, co najbardziej Cię rozprasza i zastanowienie się nad sposobami ograniczenia tego podczas pracy pomoże Ci się skupić i wykorzystać czas najbardziej efektywnie.

Odłóż swoje urządzenia na bok 

Według wiodących badań zdrowotnych, połączenie smartfonów i rosnącej presji w miejscu pracy spowodowało zatarcie granic między pracą a domem, uniemożliwiając jednostkom wyłączenie się pod koniec dnia. Ważne jest, abyś znalazł czas z dala od urządzeń i nauczył się je wyłączać. Niebieskie światło gadżetów elektronicznych zakłóca rytm okołodobowy, czyli cykl snu. Każe ono Twojemu mózgowi budzić się, kiedy powinien spać. W jednym z badań, nawet 2 godziny ekspozycji na niebieskie światło w nocy zmniejszyły lub uniemożliwiły uwalnianie hormonu snu - melatoniny. Ograniczenie korzystania z urządzeń to naprawdę dobry pomysł na utrzymanie zrównoważonego i zdrowego stylu życia.

Podejmij te małe kroki już dziś!

Kiedy się relaksujemy, jesteśmy najbardziej kreatywni, a ten czas może sprawić, że będziemy bardziej efektywni we wszystkim, co robimy. Czasami rozwiązanie problemu można znaleźć, robiąc coś zupełnie niezwiązanego z życiem zawodowym, np. spotykając się z przyjacielem, malując, majsterkując lub uprawiając ogród. To tak jak z biegiem na sto metrów; niektórzy mogą zrobić to szybko, ale z czasem, w miarę zmęczenia, stają się coraz wolniejsi i wolniejsi. Stajesz się bardziej kreatywny, zaangażowany i empatyczny poprzez odreagowanie i oderwanie się od życia zawodowego częściej niż zwykle.