Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Koszalin

Assistance a polisa wyjazdowa

Sezon urlopowy trwa praktycznie przez cały rok. To prawda, że najmocniejszy akcent położony jest na lipiec i sierpień. Chociaż zagraniczne podróże odbywają się przez cały rok. W szczególności poza polskim sezonem urlopowym, ponieważ wtedy można ustrzelić naprawdę okazyjne ceny na wyjazdy z biurem podróży, czy też samodzielnie.

Polisa wyjazdowa od biura podróży

W ramach współpracy z biurem podróży można liczyć na polisę turystyczną. Uwaga! Jest ona oferowana w standardowym, bardzo okrojonym pakiecie. Takim, który nie jest w stanie zapewnić należytej ochrony osoby podróżującym. Jeżeli tylko ktoś ma ku temu okazję, powinien z niej zrezygnować. Lepiej te pieniądze wydać na samodzielnie wykupioną, lepiej dopasowaną ofertę ubezpieczenia wyjazdowego. Studiując taką ofertę od towarzystwa ubezpieczeniowego, chwilę należy poświęcić na przestudiowanie warunków Assistance.

Dodatkowa ochrona dla turysty

Ubezpieczenie turystyczne z Assistance to tak naprawdę dodatkowa ochrona dla turysty. Zapewniona jest ona przez całą dobę na wypadek wystąpienia nagłych sytuacji, jak np. kolizja drogowa za granicą, czy też konieczność dłuższej hospitalizacji. Opcja z Assistance dla turysty nie jest wiele droższa, ale jest w stanie zapewnić ogrom wsparcia, dzięki czemu można poczuć się zdecydowanie pewniej.

Zakres ochrony Assistance

W zakres takiej ochrony Assistance wejść może:

  • pomoc tłumacza,
  • pomoc finansowa,
  • wpłata na poczet kaucji, nawet w przypadku więzienia,
  • pomoc w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu do kraju,
  • pomoc w przypadku opóźnionego lub całkowicie odwołanego lotu,
  • koszty ratownictwa w górach i na morzu - w zdecydowanej większości krajów usługi ratownictwa górskiego i morskiego są płatne; jedynie w Polsce oraz w kilku innych krajach na świecie nie trzeba płacić za taką pomoc; rachunek za koszty ratownictwa uczy nie tylko szacunku dla ratowników, ale także rozwagi;
  • transport i pobyt osoby wezwanej do Ubezpieczonego,
  • transport osób towarzyszących Ubezpieczonemu w podróży zagranicznej w razie jego śmierci,
  • bieżące przekazywanie informacji.

Są to oczywiście dostępne opcje, jakie jest w stanie zapewnić Assistance. Czy tak faktycznie będzie? Zależne jest to od zakresu ochrony, którą turysta chce wybrać dla siebie. Niekoniecznie trzeba decydować się na najdroższą z możliwych opcji, ale najtańsza składka może okazać się “strzałem w kolano”.

Telefon do centrum alarmowego

Jak skorzystać z ochrony, która przysługuje w ramach Assistance? Wystarczy jeden telefon do centrum alarmowego, które działa przez całą dobę. Nawet, jeżeli ma się do czynienia z różnicą w czasie. Pracownik poinformuje o odpowiednich procedurach, które zostaną wdrożone. Wszystko zależne jest bowiem od miejsca, gdzie znajduje się turysta. 

Uwaga! Są towarzystwa ubezpieczeniowe, które ze względu na dany kraj, odmawiają objęcia ochroną Assistance. Warto więc upewnić się, czy wybrany kraj docelowy nie znajduje się na liście takich zakazanych państw. Zawsze należy bardzo wyraźnie zaznaczyć, gdzie dana osoba wybiera się w podróż zagraniczną.